Yan yatan binanın yıkımı başladı!

Gaziosmanpaşa'da dün gece saatlerinde yan yatan bina, gün içerisinde yapılan teknik incelemelerin ardından yıkılmaya başlandı.

Yan yatan binanın yıkımı başladı!

Gaziosmanpaşa, Karadeniz Mahallesi, 1175 Sokak’ta bulunan 5 katlı bir bina, dün gece saat 03.00 sıralarında Mecidiyeköy – Mahmutbey Metro tünel çalışmaları esnasında yan yattı. Apartman ve çevresindeki binaların tahliye edilmesinden sonra, gün içerisinde olay yerine gelen teknik ekipler binada incelemelerde bulunup, zemin etüdü çalışması yaptı.

5 katlı bina yan yattı!

5 katlı bina yan yattı!

GÜN BOYU BİNA VE ÇEVRESİNE KİMSE YAKLAŞTIRILMADI
Sabah saatlerinde olay yerine gelen Çevik Kuvvet ve zabıta ekipleri, gün boyunca yan yatan binanın bulunduğu sokağa kimseyi yaklaştırmadı. Sokak ve çevresi demir bariyerler ile kapatıldı. Akşam saatlerinde çevredeki binalarda yaşayan vatandaşların evlerindeki önemli eşyalarını almasına izin verildi.

BİNA ÖZEL BİR FİRMA TARAFINDAN YIKILMAYA BAŞLANDI
Her çeşit yapının yıkılması ve enkazının taşınması hizmeti veren profesyonel bir yıkım ekibi, binada gerekli tedbirleri aldıktan sonra saat 21.30 sıralarında yıkım çalışmasına başladı. Yan yatan bina, Yüksek Erişimli Yıkım Makinesi tarafından parçalar halinde yıkılmaya başlandı. Bir su tankeri de sürekli olarak binaya su sıkarak çevrede toz oluşmasını engelledi.

MERAKLI VATANDAŞLAR YIKIMI İZLEDİ
Bu sırada, güvenlik amaçlı yerleştirilen demir bariyerler arkasında toplanan birçok vatandaş, meraklı gözlerle yıkım çalışmalarını izledi. Çalışmaların gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam edeceği öğrenildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...