Reklamsız Sözcü

Yargıtay dosya sorgulama ve UYAP mahkeme sorgulama işlemleri

Yargıtay dosya sorgulama sonrasında kurumda yapılan işlemler takip edilebildiği gibi UYAP mahkeme dosya sorgulama gibi işlemler de online olarak yapılabilir

android-time 08:24
Yargıtay dosya sorgulama ve UYAP mahkeme sorgulama işlemleri
Yargıtay dosya sorgulama sonrasında kurumda yapılan işlemler takip edilebildiği gibi UYAP mahkeme dosya sorgulama gibi işlemler de online olarak yapılabilir

Yargıtay tarafından sunulan dosya sorgulama hizmetleri sayesinde kişilerin Yargıtay'da işlem gören dosyaların takibi yapması kolay bir hale getirilmiştir. Herkes tarafından yapılabilecek olan online işlemler ücretsiz olduğu için istenildiği zaman internet bağlantısı olan cihazlar üzerinden işlemler gerçekleştirilebilir. Yargıtay dosya sorgulama işlemlerini yapacak olan kişilerin, yapması gereken işlem, Yargıtay resmi internet sitesine giriş yapılmasıdır. Resmi internet sitesinde yer alan Yargıtay dosya sorgulama hizmeti sayesinde dosyası olan tüm kişilerin işlem yapması ve bilgi alması mümkündür. Bu açıdan kolay bir şekilde internet üzerinden Yargıtay dosya sorgulama yapılabilir. Yargıtay dosya sorgulama işlemlerinde Yargıtay'da işlem gören dosyanın dosya numarası gibi detayları bilinmelidir. Aksi halde sorgulama yapılmayacaktır.

Mahkeme Dosya Sorgulama

Mahkeme dosya sorgulama işlemlerinde ise kişilerin e devlet üzerinden sadece hizmet seçimini yapması yeterlidir. Yargıtay dosya sorgulama işlemlerinde olduğu gibi dosyalar ile ilgili bilgi ihtiyacı olmadan mahkeme dosya sorgulama işlemleri tamamlanabilir. Mahkemesi olup olmadığını merak eden kişiler de ilgili hizmetten yararlanarak bu konudaki durumu netleştirebilir. Bu açıdan sunulan hizmetlerden yararlanılması adli durumlar ile ilgili güncel bilgilerin öğrenilmesini sağlayacaktır. Yapılacak işlemlerin ücretsiz olması, istenildiği zaman online olarak hizmetlerden yararlanılmasını sağlamaktadır. Bu açıdan sizler de sunulan imkândan faydalanarak, bilgi alabilirsiniz.
Dosya takip işlemlerinin yanında resmi belgelerin alınması da online olarak mümkün duruma getirilmiştir. Adli sicil belgesi sorgulama yapılarak ulaşılacak olan sabıka kaydı sayesinde resmi işlemlerde gerekli olan adli sicil belgesi kolay bir şekilde temin edilebilir. Alınacak olan belge özel bir şifreleme sistemi ile şifrelendiği için kişilerin belgeler üzerinden herhangi bir ihmal yapması da mümkün değildir. Adli sicil belgesi sorgulama ve mahkeme işlemlerinde e devlet üyeliğinin olması zorunludur. Bu nedenle kişilerin üyeliği ile sisteme erişim sağlaması gerekir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:4726.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more