Sözcü Plus Giriş

Yargıtay dosya takibi ve UYAP mahkeme sorgulama

Yargıtay dosya sorgulama hizmeti sayesinde Yargıtay’da mevcut olan tüm dosyalar için bilgi alınabilir. Mahkeme dosya sorgulama detayları haberimizde…

Güncellenme: 13:40, 26/11/2015
Yargıtay dosya takibi ve UYAP mahkeme sorgulama

Kişilerin Yargıtay üzerindeki dosyaları için erişim sağlanması online uygulamalar ile birlikte mümkün duruma getirilmiştir. Bu açıdan Yargıtay dosya sorgulama sayesinde kişilerin dosyalar hakkında bilgi alması ve kolay bir şekilde dosya takibi yapması mümkündür. Sizler de Yargıtay dosya sorgulama yaparak, bu konudaki ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Yargıtay Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yargıtay dosya sorgulama işlemlerinin yapılması için Yargıtay resmi internet sitesinde ye alan formun kullanılması gerekmektedir. Form üzerinden yapılacak bilgi girişi ile birlikte ilgili dosyalara erişim sağlanabilir. Ekranda yer alan sonuç sayfası üzerinden kolay bir şekilde dosya hakkında bilgi alınabileceği için kişiler kolay bir şekilde işlemlerini yapabilir durumdadır. Ücretsiz olarak sunulan Yargıtay dosya sorgulama sayesinde sizler de Yargıtay üzerindeki tüm dosyalarınız için bilgi alabilirsiniz. Herhangi bir kriterin bulunmadığı Yargıtay dosya sorgulama işlemlerinde tek gerekli olan sorgulama formu için gerekli olan bilgilerdir.

Yargıtay dosya sorgulama dışında mahkemeler için de online olarak bilgi alınabilir. Mahkeme dosya sorgulama olarak sunulan hizmetler için e devlet üzerinden işlem yapılması gerekir. E devlet aracılığı ile yapılacak olan mahkeme dosya sorgulama işlemlerinde ilk olarak üyelik girişinin yapılması gerekir. Ardından hizmetler listesinde yer alan mahkeme dosya sorgulama hizmetinin seçilmesi yeterli olacak ve kolay bir şekilde mahkeme bilgileri görüntülenecektir. Bu açıdan kolaylık yaşamak adına sizler de mahkeme dosya sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Belirtilen adımları takip etmeniz yeterli olacağı gibi kişilerin kendi adı üzerinde herhangi bir mahkemesinin olup olmadığını kontrol etmek için de mahkeme dosya sorgulama yapması mümkündür.
Mahkeme ve Yargıtay sorgulama işlemleri dışında, kişilerin sabıka kaydı alma işlemlerinde de online olarak işlem yapması mümkündür. Önceden sadece kurumlar üzerinden alınacak olan bilgiler için artık e devlet aracılığı ile sabıka kaydı alınması ve kaydı bilgisayara indirerek resmi olarak kullanılması mümkündür.

Yayınlanma Tarihi:07:26,