Sözcü Plus Giriş

Yargıtay mahkeme dosya sorgulama işlemleri

Yargıtay dosya sorgulama internet üzerinden yapılabilmektedir. Sizler de dava dosyalarınızı takip etmek için mahkeme dosya sorgulama yapabilirsiniz.

Güncellenme: 13:36, 26/11/2015
Yargıtay mahkeme dosya sorgulama işlemleri

Kişilerin online olarak Yargıtay dosya sorgulama, mahkeme dosya sorgulama gibi hizmetlerden yararlanarak bilgi alması sağlanmaktadır. Yetkili kurumlar tarafından oluşturulan online sistemler araçlığı ile işleler kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu açıdan sizler de Yargıtay dosya sorgulama işlemleri için oluşturulan hizmet sayfalarına erişim sağlayabilirsiniz.

Yargıtay Başkanlığı Elektronik Hizmetler

Yargıtay Başkanlığı tarafından sunulan online hizmetler sayfasında kişilerin işlem yapabilmesi için iki seçenek sunulmaktadır. Dosya sorgu ve ön büro olarak iki bölümde açılan seçeneklerden Yargıtay dosya sorgulama için dosya sorgunun seçilmesi gerekir. Bu bölümde kişilerin işlem yapabilmesi için pek çok seçenek bulunmaktadır. Yargıtay tarafından yenilenen sistem sayesinde Yargıtay dosya sorgulama işlemleri çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Yargıtay dosya sorgulama için yine aynı ekrandan dosya sorgu seçilerek, kişilerin elinde mevcut bilgilere göre son seçim yapılmalıdır. Böylece Yargıtay dosya sorgulama için form açılacak ve kolay bir şekilde form üzerinden işlem yapılarak Yargıtay dosya sorgulama konusundaki işlemler tamamlanacaktır. Sizler de belirtilen adımları takip ederek Yargıtay resmi internet sitesi üzerinden Yargıtay dosya sorgulama yaparak, dosyalarınızı takip edebilirsiniz. Yargıtay dosya sorgulama gibi işlemlerin yapılabilmesi ve internet üzerinden kolay bir şekilde bilgi alınabilmesi amacıyla Yargıtay tarafından Yargıtay Başkanlığı Elektronik Hizmetler başlığı ile hizmetler sunulmaktadır. Üstelik tüm hizmetler ücretsizdir.

Yargıtay dışında mahkeme dosya sorgulama işlemleri için e devlet kullanılmalıdır. E devlet aracılığı ile yapılacak mahkeme dosya sorgulama işlemleri sayesinde herhangi bir sorun yaşanmadan direk mahkeme durumunu görüntülenebilir. Üstelik mahkemesi olup olmadığını bilmeyen ve bu konuda bilgi almak isteyen kişiler dahi direk mahkeme dosya sorgulama hizmeti üzerinden kolay bir şekilde bilgilerine erişim sağlayabilir.
E devlet aracılığı ile sunulan adli hizmetlerde aynı zamanda sabıka kaydı alma hizmeti de bulunmaktadır. Kişilerin kendi adları için düzenlenecek sabıka kaydı için hizmet ekranına giriş yapması yeterlidir. Böylece resmi belge alınarak, gerekli işlemlerde kullanılabilecektir. Sizler de hizmetler aracılığı ile kurumlara gitmekten kurtulabilir ve gerekli işlemleri online olarak yapabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi:06:45,