Sözcü Plus Giriş

Yaşadığı sokağa Özgecan adı verildi

Tarsus'ta Özgecan Aslan'ın ailesinin oturduğu sokağa bir grup vatandaş kendi hazırladıkları 'Özgecan Aslan Sokağı' tabelası astı.

Güncellenme: 17:27, 01/05/2015
Yaşadığı sokağa Özgecan adı verildi

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde, bindiği minibüste tüyler ürperten cinayete kurban giden üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın ailesini makamında kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özgecan’ın kardeşleri Barış ve Beste’ye birer tablet hediye etti.

Erdoğan'dan 'Özgecan'lı savunma: Eleştiriler haksız!

Erdoğan’dan ‘Özgecan’lı savunma: Eleştiriler haksız!

Özgecan Aslan’ın ailesinin oturduğu merkez Akdeniz İlçesi’nin Barış Mahallesi’ndeki sokağa bir grup vatandaş kendi hazırladıkları ‘Özgecan Aslan Sokağı’ tabelası astı. Tabelanın asılmasına baba Mehmet Aslan, anne Songül Aslan, kardeşleri Beste Aslan, Barış Ali Aslan da eşlik etti. Mehmet Aslan, Özgecan’ın adının sokağa verilmesinde çabası olan herkese teşekkür ederken, dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları görüşmeyi anlattı. Erdoğan’ın kendileri ile çok yakından ilgilendiğini belirten Mehmet Aslan, şunları söyledi:

''Nihat Doğan'a tecavüz edildi''

”Nihat Doğan’a tecavüz edildi”

“Kendilerine de dediğim gibi, bizi bu şekilde onurlandırmakla müşerref olduk. Ziyarette Sayın Cumhurbaşkanımız, Barış’a ve Beste’ye birer tablet hediye etti. Bana da çok güzel bir kravat hediye ettiler, Allah razı olsun. Bunun ötesinde söylenecek başka bir şey yok. Konu ile ilgili, gerek mahkeme ile ilgili, gerekse de başka Özgecanların kaybolmaması adına devletimizin büyük hassasiyet göstereceğine inanıyorum. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

Yaşananların ardından toplumun her kesiminden büyük bir destek gördüklerini ifade eden Mehmet Aslan, “Biz bu süreçte ne medyayı, ne gazeteleri ne de televizyonları hiç takip etmedik. Kimin ne yazdığını ne anlattığını, ne söylediğini çok fazla bilmiyorum, bilgi sahibi de değilim. İşin doğrusu da çok fazlada bilmek istemiyorum. Aile olarak o süreçte acımızı yaşayamadık. Yavrumuzun yokluğunu, acısını her geçen gün biraz daha artarak hissediyoruz. Acımızı yeni yaşamaya başladık” diye konuştu. (DHA)