Sözcü Plus Giriş

Yasak parklanmaya ceza yağdı!

İstanbul'da son bir hafta içerisinde, polis kontrolündeki bölgede, 58 bin sürücüye ceza kesildi.

Güncellenme: 19:28, 14/05/2015
Yasak parklanmaya ceza yağdı!

Habip ATAM (SÖZCÜ)

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 4-10 Mayıs tarihleri arasında birçok noktada denetim yaptı. Kazaların önlenmesi ve kurallara uyulmasını amaçlayan uygulamalarda; bin 945 araç sürücüsüne hız ihlalinden, 6 bin 267 araç sürücüsüne seyir halinde cep telefonuyla konuşmaktan, 6 bin 910 sürücüye kırmızı ışık ihlalinden, bin 876 kişiye emniyet kemeri kullanmamaktan, bin 2 sürücüye ise emniyet şeridi ihlalinden ceza yazıldı.

 

EN ÇOK CEZA “YASAK PARK”A
Araç kullanıcılarından 12 bin 872 kişiye, trafik işaret levhaları, cihazları ve yer işaretlemelerine uymadıkları için; 13 bin 497 kişiye ise yasak park nedeniyle işlem yapıldı. Denetimler sürecinde en çok cezanın, park yasağı nedeniyle kesilmesi dikkat çekti. Ayrıca çeşitli kural ihlalleri sebebiyle de 13 bin 165 araç kullanıcısına ceza uygulandı. Denetimlerden motosiklet sürücüleri de kaçamadı. Sürücü başlığı ve gözlüğü olmayan, 468 motosiklet sürücüsüne ceza yazıldı.

 

BEŞ KİŞİ ÖLDÜ
İstanbul’un polis kontrolündeki bölümünde son bir haftada, 560 trafik kazası meydana geldi. Kazalarda 239 kişi çeşitli yerlerinden yaralanırken 5 kişi yaşamını yitirdi.

Sevgilisini ezdiğinden haberi yok

Sevgilisini ezdiğinden haberi yok