Yaşar’dan muhtarlara ziyaret

Yaşar, 54 muhtarlığın kapısını tek tek çaldı

Yaşar’dan muhtarlara ziyaret

2019 yılına kadar hayata geçirilmesi için planlanan tüm projelerde muhtarlarla işbirliği yapacak olan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, program dahilinde ilçedeki tüm muhtarlıkları tek tek ziyaret ederek Belediyenin yıllık çalışma planına göre; hangi mahalleye hangi hizmetlerin yapılacağını mahalle muhtarlarıyla paylaştı ve mahalle sakinlerinin önerilerini dinledi.

Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park Bahçeler müdürlerini de yanına alarak yollara düşen Yaşar, ilçedeki toplam 54 muhtarlığın kapısını tek tek çaldı. Merkez mahallelerden başlayarak Şentepe, Batıkent, Gazi, Beştepe bölgeleri ile köyken mahalle statüsüne kavuşan Yuva, Memlik, Karacakaya, Yakacık muhtarlarıyla bir araya gelen Yaşar, 2015 yılında hayata geçecek yatırım ve hizmetlerin yanı sıra 5 yıllık döneminde Yenimahalle'ye kazandırılacak projeleri muhtarlar ve mahalle sakinleriyle paylaştı. Gittiği her mahallede büyük bir ilgi ve sevgi seliyle karşılanan Yaşar, muhtarların ve mahallelinin isteklerini de dinledi. Beraberindeki müdürlerine anında talimat verdi.

Verimli bir süreçti
Aralık ayında start verdiği muhtarlık ziyaretlerini Kuzey Yıldızı, Yakacık, Memlik'le sürdüren Yaşar, “İlçemizdeki muhtarlıklarımızı gezerek, bölgelere yapacağımız yatırım çalışmalarını anlatıyoruz. Vatandaşlarımızı dinliyor, eksiklikleri yerinde tespit ediyoruz. Oldukça verimli bir süreç oldu” dedi.
Mahallelerdeki eksikleri en iyi bilenlerin muhtarlar olduğunu kaydeden Yaşar, “Bu ziyaretlerimiz

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...