Sözcü Plus Giriş

Okulların ve öğrenci gruplarının yararlanacağı gezegenevinde öğrenciler, uzayın sırlarını keşfedecek.

Yenimahalle Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütecek proje ile Yenimahalle'ye bir uzay çadırı kurulacak.

Ziyaretçilerinin uzay hakkında her şeyi öğrenecekleri ve farklı bir tecrübe yaşayacakları planetaryum çadırı, her bölgedeki öğrencilere Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde randevu sistemiyle ücretsiz olarak hizmet verecek.

Uzay kaşifleri müjde

Planetaryumda özel bir yansıtıcı yardımıyla güneşin, yıldızların, gezegenlerin ve diğer gök cisimlerinin yapay görüntüsü izlenebilecek. Uzay meraklısı öğrencilerin uğrak mekanı olacak gezegenevi, simülasyonlar sayesinde ziyaretçilerini uzay yolculuğuna çıkaracak.

Uzay hakkında merak ettikleri her şeyi öğrenecek olan öğrenciler, aynı zamanda 3 boyutlu 360 derecelik görüntü ile keşfe çıkacak. Evrendeki Vaha, Karadelikler, Zula Devriyesi gibi görsel yönden zengin filmler, Yenimahalle'nin minik uzay kaşiflerine, çok özel bir gösteri sunacak.

Personele eğitimler başladı

İlçe genelindeki okulların ve öğrencilerin ücretsiz olarak yararlanabileceği planetaryumun Eylül ayında faaliyete geçmesi bekleniyor. Hazırlıklarına son sürat devam eden belediye, burada görev yapacak personeline de eğitim veriyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more