Sözcü Plus Giriş

Yenimahalle’den eğitime tam destek

Yenimahalle Belediyesi, Yenimahalle Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne malzeme yardımında bulundu.

Güncellenme: 10:25, 18/05/2015
Yenimahalle’den eğitime tam destek

Tam boy kas maketinden üriner sistem modeline kadar birçok laboratuvar ders malzemesini içeren paketleri bizzat dağıtan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Görevimiz olmayabilir ama önceliğimiz bölgemde oturan tüm çocuklarımızın sağlıklı ve çağdaş bir eğitim almalarıdır” dedi. Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu ile birlikte okulu da gezen Yaşar hem malzeme dağıtımını gerçekleştirdi hem de okulun diğer ihtiyaçlarını tespit etti.

“En az sorunlu okullar Yenimahalle'de”

Başkan Yaşar, okul müdürü Mehmet Özmen ve öğretmenlerle görüştü. En az sorunlu okulların Yenimahalle'de olduğuna vurgu yapan Başkan Yaşar “Biz eğitime desteğimizi sürekli devam ettireceğiz. Amacımız çocuklarımızın en güzel şartlarda eğitim görmeleri ve iyi yetişmeleridir” dedi.

Eğitimdeki aksaklıklara ve meslek liselerine de değinen Yaşar eğitim sistemini eleştirdi. Yaşar “Eğitimde bir hedef olmalı. Üretime ve ekonomiye katkı yapacak sistemi bulmalıyız. Ülkenin ihtiyacı olan elemanların meslek liselerinde yetişmesi gerekir. Gelişmiş ülkelerde meslek liselerinde okuyan öğrenci sayısı diğer liselerden fazla, ülkemizde de böyle olması gerekir. Meslek liseleri diğer liselerden daha çok öğrenci yetiştirmelidir. Dünyanın güzel uygulamalarını ülkemize getirmemiz gerekir” diye konuştu. Okul müdürü ve öğretmenler Yenimahalle Belediyesi'nin eğitime destekleri nedeniyle teşekkürlerini ettiler.

Öğretmenler Yaşar ile “Selfie” çektirdi

Ziyaretin ardından, öğretmenler ve öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Yaşar, öğrenci ve öğretmenlerle selfie çektirmeyi de ihmal etmedi.