Yine donacağız!

Bu hafta beklenilen kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışları ile birlikte hava sıcaklığı da hissedilir derecede azalacak.

Yine donacağız!


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin yarından itibaren Karadeniz üzerinden gelen Sibirya kökenli çok soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Çocuklu arabada sigara içme yasağıÇocuklu arabada sigara içme yasağı

Yarın Güney ve Kıyı Ege ile Van ve Hakkari dışında kalan Türkiye genelinde yağış bekleniyor. Yağışların; iç bölgelerde karla karışık yağmur ve kar, kıyı kesimlerde yağmur, akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz kıyı kesiminde de kar şeklinde olması tahmin ediliyor.
Salı günü Marmara'nın güney ve doğusu, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Doğu Akdeniz ile İç Ege ve Göller yöresinde görülecek yağışların genellikle kar, Doğu Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'nun güney kesimlerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Meteorolojiden kar yağışı uyarısıMeteorolojiden kar yağışı uyarısı

Çarşamba ve Perşembe günleri Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesimi dışında Türkiye genelinde devam etmesi beklenen yağışların; genellikle kar, Doğu Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'nun güney kesimlerinde yağmur şeklinde olması tahmin ediliyor.
Salı ve Çarşamba günü beklenen kar yağışlarının Marmara'nın doğusu, Karadeniz ile Doğu Anadolu bölgelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olacağı bekleniyor.
Yağışlı havanın Cuma günü doğu bölgelerinde etkili olduktan sonra Türkiye'yi terk etmesi bekleniyor.
Hava sıcaklıklarının; Salı gününden itibaren Türkiye'nin kuzey ve batı kesimlerinde hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.
Rüzgarın; yarın akşam saatlerinden itibaren hızını artırarak, Salı ve Çarşamba günleri Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
Meteoroloji, bu hafta beklenilen kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışları ile hissedilir derecede azalacak hava sıcaklığına karşı ilgilileri ve vatandaşları tedbir almaları hususunda uyardı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...