Sözcü Plus Giriş

Zayn Malik, One Direction’dan ayrıldı! Zayn Malik kimdir?

Zayn Malik, beş yılın ardından One Direction grubundan ayrıldığını açıkladı. Zayn Malik'in özel hayatına yoğunlaşmak istemesi nedeniyle ayrıldığı söylendi.

Güncellenme: 08:43, 26/03/2015
Zayn Malik, One Direction’dan ayrıldı! Zayn Malik kimdir?

Zayn Malik, One Direction grubundan ayrıldığını açıkladı. Müzik listelerinde zirveye oturan İngiliz ve İrlandalı pop müzik grubu “One Direction”ın üyelerinden Zayn Malik gruptan ayrıldı. Zayn Malik, yaptığı açıklamada, “One Direction ile yaşamının hayal ettiğinin çok ötesine geçtiğini ancak beş yılın ardından gruptan ayrılması için şu anda doğru zaman olduğunu hissettiğini” ifade etti.

Zayn Malik, yaptığı açıklamada, ayrılık kararıyla hayranlarını hayal kırıklığına uğratmış olabileceğini bunun için özür dilediğini söyledi. Zayn Malik, doğru olduğunu hissettiği şeyi yapması gerektiğini kaydetti. Müzik listelerinde birçok kez zirveye oturan, X-Factor yarışması ile müzik dünyasına giren “One Direction” grubu, Zayn Malik’in ayrılık kararını doğrularken, yoluna, kalan dört üyeyle devam edeceğini açıkladı. Grubun resmi Facebook hesabı, Zayn Malik’in özel hayatına yoğunlaşmak istemesi nedeniyle gruptan ayrıldığını, One Direction grubunun artık yoluna 4 kişi devam edeceğini açıklamıştır. Zayn Malik kimdir?

ZAYN MALİK KİMDİR?

Zain Javadd Malik veya bilinen adıyla Zayn Malik, (12 Ocak 1993, Bradford, İngiltere), Pakistan asıllı, İngiliz şarkıcı ve söz yazarı. One Direction adlı müzik grubunun eski üyesidir. Zayn Malik’in babası Pakistanlı Yaser Malik ve annesi İngiliz Tricia Malik’tir.

ONE DIRECTION’IN GRUP OLMASI

2010 yılında Malik X-Factor’e “Let Me Love You” şarkısıyla katıldı. Ancak Boot Camp’ta diğer grup üyeleri gibi elendi. Nicole Scherzinger onların elenemeyecek kadar yetenekli olduğunu düşündüğü için Liam Payne , Niall Horan , Louis Tomlinson , Harry Styles ve Zayn Malik’e yarışmaya grup kategorisinde devam etmelerini tavsiye etmiştir. Zayn Malik dahil beşi, One Direction isimli bir grup kurarak gruplar kategorisinde yarıştılar. On hafta sonunda finale kadar yükselen grup yarışmayı üçüncülükle bitirdi. One Direction ile 8 single ve 3 stüdyo albümüne imza atmıştır. 2012 yılında grubun 2. stüdyo albümü Take Me Home çıkmıştır. Grup 2013 yılının Kasım ayında 3.stüdyo albümleri olan Midnight Memories’i yayınlamıştır.

Albümleri

Up All Night (2011)
Take Me Home (2012)
Midnight Memories (2013)
Four (2014)

Konser Turları

Up All Night Tour (2011–12)
Take Me Home Tour (2013)
Where We Are Tour (2014)
On The Road Again (2015)

Yayınlanma Tarihi:08:42,