Zonguldak-İstanbul yolunda ulaşıma kar engeli

Zonguldak-İstanbul yolunda kar sürücülere zor anlar yaşattı. Elmacı Rampaları'nda kayan bazı araçlar nedeniyle yol bir saat ulaşıma kapandı.

Zonguldak-İstanbul yolunda ulaşıma kar engeli

Zonguldak’ta yer yer yağmurla karışık yağan kar ve şiddetli rüzgar yaşamı olumsuz etkilerken, yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu. Kar, özellikle İstanbul yolunda ulaşımı aksattı. Ereğli Elmacı Rampaları mevkiinde kar lastiği bulunmayan ve zincir takmayan bazı araçlar kayarak yolda kaldı. Kayan araçlar nedeniyle Zonguldak yönü ulaşıma kapandı. Yolda yaklaşık 2 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Yolda kalan bir kamyonet sürücüsü, zincir bulunmaması nedeniyle lastiklere kalın ip bağladı.

İstanbul ve Ankara'da okullar tatilİstanbul ve Ankara’da okullar tatil

Çevredekiler de patinaj yapan kamyoneti iterek çıkarmaya çalıştı. Sürücüler, Karayolları ekiplerinin kar temizleme ve tuzlama çalışması yapmada yetersiz kaldığını söyledi. Duruma tepki gösteren bir sürücü, “Burada iki turist kalsa helikopter gönderirler. Bize ise hiç yardım gelmiyor” dedi. Kayan araçların kurtarılmasından sonra yol yaklaşık bir saat sonra ulaşıma açıldı. Ereğli’de bazı köy yolları da kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. İl Özel İdare ekipleri yolları açmak için çalışma başlattı.

İstanbul'da kar alarmı!İstanbul’da kar alarmı!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...