Sözcü Plus Giriş

Ata Demirer Gazinosu kapılarını açtı

Ata Demirer, 17 Aralık'a kadar BKM sahnesinde

09:53 -
Ata Demirer Gazinosu kapılarını açtı

Ata Demirer'i komedi filmlerinde ve dizilerinde kahkahalarla güldüğümüz bir oyuncu olarak tanıdık. Ama aslında kendisi güçlü bir sese sahip başarılı bir de müzisyen.

Küçük yaşlarda müziğe olan yeteneğini keşfeden sanatçı, ağabeyinin yardımıyla gece kulüplerinde piyanist-şantör olarak çalışmaya başladı. Müzik yolculuğuna eğitimin de desteğiyle devam etme kararı alan Ata Demirer, 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü'ne girdi. Esprili yaklaşımlarını müziğine de yansıtan sanatçı, Grup Vitamin'in “Turkish Kovboylar” şarkısına seslendirdiği gazelle de eşlik eti.

Daha sonra stand-up gösterileri yapmaya başlayan Ata Demirer, birçok dizi ve filmde oyunculuk yaptı. Böylece Türk halkı onu oyuncu olarak tanıdı.  Dizilerde ve filmlerdeki şarkı performanslarıyla müziğe olan yeteneğini de seyircileriyle paylaşan sanatçı, 2014 yılında çıkardığı “Alaturka” adlı albümünün ilk konserini geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleştirdi.

Şimdi ise gazino kültürünü hayata geçirmek için “Ata Demirer Gazinosu” projesini başlatıyor. Açılışı 26 Kasım Perşembe akşamı BKM sahnesinde başlatacak olan Ata Demirer şarkılar ve hikayelerle her perşembe seyircileriyle buluşacak. Biletler Biletix'te.

Son güncelleme: android-time 15:36 08.12.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more