Sözcü Plus Giriş

Gezici Festival, 21. yolculuğunda

Ankara Sinema Derneği’nin T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival, 21’inci yolculuğuna hazırlanıyor.

Güncellenme: 10:45, 27/10/2015
Gezici Festival, 21. yolculuğunda

Ankara Sinema Derneği’nin düzenlediği Gezici Festival, 27 Kasım’da Ankara’dan yola çıkacak. 21. kez yollara düşmeye hazırlanan festival, en son 10 yıl önce gittiği Bursa’da seyircileriyle özlem giderecek. Bursa gösterimlerini geçtiğimiz haftalarda ilk kez kapılarını açan Sanat Mahal’de gerçekleştirecek festivalde film ekipleri de Bursalı izleyiciyle buluşacak.

Geçtiğimiz yıl bir ilki gerçekleştirerek Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ersoy Soydan’ın davetini geri çevirmeyen ve dönüş yolunda Kastamonu’ya uğrayan festival, yoğun ilgiyle karşılandığı Kastamonu’yu bu yıl programına dahil etti. 1995’ten bu yana dünya ve Türkiye sinemasının seçkin örneklerini farklı şehirlerdeki sinemaseverlerle buluşturan Gezici Festival, Kastamonulu seyircisiyle bu yıl bir kez daha buluşacak. Gezici’nin takipçilerini bu yıl da birçok sürpriz bekliyor. Klasikleşen bölümlerinin yanı sıra özel bölümleri ve konuklarıyla da dikkat çeken festivalde, sinema üzerine söyleşiler ve çeşitli atölye çalışmaları yer alacak. İlk yılından beri afişleriyle festivale destek veren Behiç Ak, 21. yılda da Gezici’nin afişine imza attı.