Reklamsız Sözcü

Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali’nin programı belli oldu

Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali bu yıl 23–25 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

android-time 07:39
Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali’nin programı belli oldu
Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali bu yıl 23–25 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

23-24-25 Aralık tarihlerinde ikincisi düzenlenecek olan Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali'nin ön eleme sonucunda programı ve finalistleri belli oldu.

Kısa süren katılım sürecine karşın yüzden fazla filmin başvurduğu festivalde elemeyi geçen, birçoğu ödüllü 29 film izleyiciyle buluşacak. En İyi Kurmaca, En İyi Belgesel, En İyi Deneysel ve En İyi Oyuncu dallarında verilecek ödülleri ise Kerem Akça, Zeynep Koloğlu, Cansu Fırıncı, Aysun Akıncı Yüksel, Zafer Özden gibi sanatçı ve akademisyenlerden oluşan seçici kurul belirleyecek.

23 Aralık Çarşamba günü saat 13.00'te Uşak Üniversitesi 1 Eylül yerleşkesindeki Mustafa Kemal Paşa amfisinde açılışı gerçekleşecek olan festivalde gösterimlerin yanı sıra atölye, masterclass ve söyleşilerle birlikte öğrenciler ve sinemaseverler yedinci sanata farklı boyutlarda yaklaşma şansı yakalayacak.

Altın Portakal ödüllü sanat yönetmeni Zeynep Koloğlu'nun üç gün boyunca vereceği sanat yönetimi atölyesi, teorik ve pratik olarak mesleğin inceliklerini paylaşırken, üniversitelerin ilgili bölümlerinde es geçilen bir disiplini de Uşak Üniversitesi öğrencilerine aktarmış olacak. Anadolu Üniversitesi Sinema ve TV Bölümü'nden Doç. Dr. Aysun Akıncı Yüksel'in “Reha Erdem Filmlerinde Fırça Darbeleri” başlıklı özgün sunumu aynı zamanda Uşak Üniversitesi tarihinde sinema disiplinindeki ilk masterclass olacak. Tiyatro sanatçısı, sinema-dizi oyuncusu Cansu Fırıncı ve Habertürk yazarı, eleştirmen Kerem Akça ise mesleklerinin detaylarını söyleşiler eşliğinde sinemaseverler ve öğrencilerle paylaşacaklar.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more