Reklamsız Sözcü

Kuvayi Milliye Destanı Şehir Tiyatroları’nda

Usta yazar, Nazım Hikmet'in kaleminden "Kuvayi Milliye Destanı" Hakan Yavaş önderliğinde Şehir Tiyatrolarında...

android-time 12:04
Kuvayi Milliye Destanı Şehir Tiyatroları’nda
Usta yazar, Nazım Hikmet'in kaleminden "Kuvayi Milliye Destanı" Hakan Yavaş önderliğinde Şehir Tiyatrolarında...

Şehir Tiyatroları, bağımsızlık ülküsüyle ölümsüzleşenlerin destanını olan Kuvayi Milliye’yi dinamik bir kadro ile sahneye aktarıyor.

Kuvayi Milliye Destanı, işgal edilen tüm ülkelere ve ezilen halklara örnek olan ulusal kurtuluş savaşımızın anlatıldığı, edebi değeri en yüksek ve önemli eserlerden biridir. Bu benzersiz varoluş mücadelesi tarihsel karakterlerden öte kadınların, çocukların, köylülerin yani Anadolu insanının “kahramanlıkları”, yaşanmış öykülerden yola çıkılarak Nazım Hikmet'in eşsiz dizeleriyle destanlaşıyor. Şehir Tiyatroları, bağımsızlık ülküsüyle ölümsüzleşenlerin destanını dinamik bir kadro ve yeni biçim arayışıyla sahneye aktarıyor.

Sahne tasarımını Eylül Gürcan'ın, kostüm tasarımını Almila Altunsoy'un ışık tasarımını, Mahmut Özdemir'in dramaturgluğunu Gökhan Aktemur'un müziğini, Deniz Noyan'ın korrepetitörlüğünü, Hüseyin Tuncel'in yaptığı oyunda; Can Ertuğrul, Engin Akpınar, Seza Güneş, Derya Yıldırım, Ali Mert Yavuzcan, Irmak Örnek, A. Yağmur Ulusoy, Ömer Barış Bakova, Eraslan Sağlam, Nurseli Tırışkan, Emre Karaoğlu, Ada Demirer rol alıyor.

Kuvayi Milliye Destanı, 23 Aralık 2015-02 Ocak 2016 tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde   seyirciyle buluşuyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:5022.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more