BİK Genel Müdürü Mehmet Atalay istifa etti! Mehmet Atalay kimdir?

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, AKP'den milletvekili adayı olmak için görevindenistifa etti. Peki Mehmet Atalay kimdir?

BİK Genel Müdürü Mehmet Atalay istifa etti! Mehmet Atalay kimdir?

BİK yani Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, milletvekili adaylığı için görevinden ayrıldı. Mehmet Atalay, yaptığı yazılı açıklamada, 2015 Yılı 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde Trabzon’dan AKP milletvekili aday adayı olmak üzere istifa ettiğini belirtti Peki Mehmet Atalay kimdir, işte detaylar…

MEHMET ATALAY KİMDİR?

1965 Trabzon doğumlu olan Mehmet Atalay, İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirmiştir. Meslek hayatına Trabzon Karadeniz Gazetesinde başlayan Mehmet Atalay Son Havadis, Tercüman ve Milli Gazetede gazeteci ve yazarlık yapmış daha sonra da Zaman Gazetesinde spor müdürlüğü yapmıştır.

1994-2000 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediye Başkanlını Spor Danışmanlığı görevini yürütmüştür. Mehmet Atalay 2000 yılında Yeni Şafak Gazetesi Genel Müdürlüğü, 2003 yılında Başbakan Başmüşavirliği, ardından Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne atanmıştır. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’de yapan Mehmet Atalay; Bunun yanı sıra Merkez Danışma Kurulu Başkanlığı, İstanbul Olimpiyat Hazırlık ve Düzenleme Kurulu As Başkanlığı, Üniversiad Hazırlık Düzenleme Kurulu üyeliği, TMOK Yönetim Kurulu Üyeliği ve Olimpiyat İcra Kurulu Başkanlığı ve Türkiye Paralimpik Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. 2009 yılında ayrıca Uluslararası Organizasyonlardan Sorumlu Başkoordinatörlük görevine getirilmiştir. Mehmet Atalay evli ve 4 çocuk babasıdır.

Loading...