Bu Tarz Benim format sahibinden Show TV’ye uyarı

Bu Tarz Benim'in format sahibinden Show TV'ye uyarı. Mahkeme kararı sonucu adı İşte Benim Stilim olan yarışmanın format sahibi, Show TV'ye format ikazı yapt

Bu Tarz Benim format sahibinden Show TV’ye uyarı

Bu Tarz Benim, tartışmasız ekranların en çok konuşulan ve sansasyonel programı. Bu Tarz Benim, Show TV ekranlarında geçen sezon izlenme oranı yüksek olunca Acun Ilıcalı, programı TV8’e transfer etti ama Show TV programı başka bir kadro ile yayınlamaya başlayınca ortalık karıştı. Bu Tarz Benim format sahibi tarafından Show TV’ye dava açıldı. Bu Tarz Benim yarışması nedeniyle açılan davada alınan karar sonucunda TV8, programın ismini değiştirmek zorunda kaldı ve İşte Benim Stilim yaptı ama yarışmanın format hakkı TV8’de kaldı. Mahkemenin aldığı karara rağmen Show TV, formatta değişikliğe gitmeyince Bu Tarz Benim format sahibi aşağıda yayınladığımız açıklama ile Show TV’ye uyarı yaptı.

BU TARZ BENİM FORMAT SAHİBİNİN AÇIKLAMASI

Show TV'ye karşı açmış olduğumuz tedbir davası sonucu, 4. Fikri ve Sinai Haklar Mahkemesi  Bu Tarz Benim formatının tüm haklarının bizde olduğunu tescil etmiş, formatın Joker Yapım ve Show TV tarafından yayın ve yapımının tedbiren önlenmesine karar vermiştir.

Buna rağmen Show TV'de dün formatımız kullanılarak yayın yapılmış, izleyici ve Türk hukuku küçük değişiklikler yapılarak, yanıltılmaya çalışılmıştır.

Formatımızı kullanması yasak olan Joker Yapım ve Show TV'yi hiçbir etik kural ve davranışla bağdaşmayan bu yayın anlayışından vazgeçmeye çağırıyor, hakkımızı sonuna kadar arayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Seyircisinden her zaman yoğun ilgi gören formatımız TV8'de İşte Benim Stilim adıyla devam edecektir.

Haluk Şirin-Caner Erdem
İç Yapımlar A.Ş

Loading...