Çekmeceler filmine ‘Nymphomaniac’ gibi +18 yaş sınırı getirildi

Çekmeceler filmine +18 yaş sınırı getirildi. Zenne'nin yönetmenlerinden çok tartışılacak "Çekmeceler" filmi için +18 yaş sınırı getirildi. Çekmeceler filmi

Çekmeceler filmine ‘Nymphomaniac’ gibi +18 yaş sınırı getirildi

Çekmeceler filmine +18 yaş sınırı getirildi. Konusu, senaryosu ve saheneleri ile çok tartışılacak film Çekmeceler için +18 yaş sınırı geldi. Zenne'nin yönetmenleri Caner Alper ve Mehmet Binay’den yine çok tartışılacak yeni filmleri ‘Çekmeceler'in dünya galası, 12 Şubat'ta başlayacak !f İstanbul festivalinde yapılacak.

ÇEKMECELER FİLMİ YERLİ ‘NYMPHOMANIAC’ MI?

Basın bülteninde “Kız çocuk cinselliğine korkusuz bakış”, !f İstanbul'un sitesinde ise “Yine kışkırtıcı, çok konuşulacak… Bu hikayenin güzelliği, tabu yıkıcı gücünden gelen ezberbozanlığında gizli” sözleriyle tanıtılan ‘Çekmeceler', Lars Von Trier'nin sansasyonel filmi ‘Nymphomaniac'ı akla getiriyor.

ÇEKMECELER FİLMİ FRAGMANI

ÇEKMECELER FİLMİNİN KONUSU

Otuz ikinci yaşgünün gecesinde, kanlar içinde hastaneye kaldırılan Deniz'in, sıkça geçmişe döndüğü yoğun rehabilitasyon sürecinde, ruhundaki kilitli çekmeceler açılacak. Kız çocuk ve ergen cinselliğinin neresinden tutacağını bilemeyen aktör bir anne-babanın, kendi kompleksleri arasında kızlarının bedeninde ve ruhunda açtıkları yaralar ortaya çıkacak.

ÇEKMECELER FİLMİNİN KADROSU VE YAPIM EKİBİ
Yönetmen : Caner Alper ve Mehmet Binay
Senaryo : Caner Alper

Görüntü Yönetmeni : Norayr Casper

Müzik : Paolo Poti

Oyuncular
Taner Birsel – Ayhan
Nurhan Özenen – Nurhan
Ece Dizdar – Deniz
Nilufer Acikalin – Ayse
Tilbe Saran  – Saadet

Loading...