Dev isimler aşkın destanını yorumluyor

Anjelika Akbar ve Hakan Aysev'den 'Mutlu Aşk Şarkıları', Nermin Bezmen'in anlatımıyla hayat buluyor.

Dev isimler aşkın destanını yorumluyor

Tüm dillerden gönüllere akan aşk şarkılarından oluşan sanatçı besteci ve piyano virtüözü Anjelika Akbar’ın uyarlamaları ile ünlü tenör Hakan Aysev’in sesi ve yazar Nermin Bezmen’in şiirsel anlatımı buluştu.

9 Şubat Pazartesi saat 20:30'da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahnelenecek konserde yürekleri titretecek mutlu aşkı anlatan meşhur film müzikleri, dünyaca ünlü şarkılar, türkü, ilahiler, napolitenler, tangolar ve Anjelika Akbar’ın kendi besteleri eşliğinde yer alacak. Coşkulu bir şölen eşliğinde seçilen melodiler, aryalar, ilâhi ve türküler tarihin değişik dönemlerinden ve coğrafyalarından aşk'ı anlatıyor.

Anjelika Akbar'ın piyanoda yorumları ve kendi besteleri eşliğinde, Hakan Aysev'in güçlü tenor sesiyle sunacakları ‘Aşk Şarkıları'nın hikâyecisi olan ilk defa aşkı yazan ve anlatan yazar Nermin Bezmen, notalarla anlatılmış bu muhteşem duyguyu bir de sözlü yorumlayarak ve özünü bozmadan şiirsel anlatımıyla bu büyülü atmosfere renk katacak.

Konserde yer alacak şarkıların ve eserlerin listesi şu şekilde; Anjelika Akbar Aşk, Adoro, O Sole Mio, Laçin, Nessun Dorma, Caruso, Oçi Çernıye,Neredesin Sen,Love Story,Somewhere My Love,Perhaps Love,Yolcular Gel Gör Beni,Papatya Gibisin,Manha de Carnabal,İstanbul Kırmızısı,Vals (enstrümantal),Libertango (enstrumantal),Sevginin Evrimi,Gözleri Aşka Gülen.

Loading...