Sözcü Plus Giriş
GALERİ Dizilerdeki gizli mesajlar 30 Haziran 2015 00:23
1 Bu film ve dizilerin fanatiklerinin bile yakalaması zor gizli ayrıntılar...

Dövüş Kulübü

Filmin birçok sahnesinde bir yerlere gizlenmiş ya da alenen ortada Starbucks bardakları bulunmaktadır.
2 Sadece filmin DVD'lerinde olan film başlamadan önceki uyarı yazısı. Metinde ise şunlar yazıyor:

'Eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. Bu anlamsız yazıda okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. Yapacak başka işlerin yok mu? Hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? Yoksa saygı ve inanç beslediğin otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? Okuman gereken her şeyi okur musun? Düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? Sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? Apartmanından dışarı çık. Karşı cinsten biriyle tanış. Lüzumsuz alışverişi ve mastürbasyonu bırak. İşinden ayrıl. Bir kavga başlat. Yaşadığını kanıtla. Eğer insanlığını ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalıcaksın. Artık uyarıldın... Tyler'
3 Matrix Reloaded

Filmin başında, Ajan Smith Audi A8 arabasından iniyor ve arabanın plakası IS5416. İşin ilginç tarafı ise bu İncil'den Isaiah 54:16 pasajına atıfta bulunuyor. Pasajda yazan ise; 'İşte, kor halindeki ateşi üfleyen, amaca uygun silah yapan demirciyi(Smith), ben yarattım. Yok etsin diye yıkıcıyı da ben yarattım.' Wachowski kardeşlerin dehasını da bir kez daha görmüş oluyoruz.
4 Ben Efsaneyim

Will Smith'in başrolünde oynadığı filmin bir sahnesinde Batman vs Superman'i temsil eden bir poster göründü. 2016 yılında Batman vs Superman filminin çekileceğini öğrendik. Yalnız işin garip tarafı, Ben Efsaneyim filmi 2007 yapımıydı.
5 Indiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları

Resimde yuvarlak içine alınmış yerde Star Wars'tan bildiğimiz C3P0 ve R2D2 robotlarının resmi çizilmiş.
6 Sıkıysa Yakala

Ünlü dolandırıcı Frank Abagnale'in hayat öyküsünden esinlenerek oluşturulan filmde, Leonardo Di Caprio'yu tutuklayan polis kim bilir misiniz? Frank Abagnale'in ta kendisi!
7 Psych

Dizinin her bölümünün en az bir sahnesinde ananas görünüyordu.
8 Kill Bill

Serinin birinci filminde Uma Thurman cam bir zeminde yürürken alttan yapılan çekimde Thurman'ın tabanında yazan yazı dikkat çekiyor ( ya da çekmiyor). Yazı ise Tarantino'dan bir mesaj: F*ck you
9 A Clockwork Orange

Stanley Kubrick plak dükkanı sahnesinde plaklar arasına '2001: A Space Odyssey' plağını da eklemiş.
10 2004 yapımı komedi filminde bir sahnede, resimde de görülen bir İspanyol restoranının tabelasında (Escupimos en su Alimento) aynen şu yazıyor:

'Yemeklerinizin içine tükürüyoruz.'
11 The Simpsons

Tanrı ve İsa dışındaki tüm Simpsons karakterlerinin 5 değil 4 parmağı var.
12 Community

Dizide Beetlejuice kelimesi üçüncü kez geçtiğinde, arkada filmin başrol karakteri beliriyor.Beetlejuice: 1988 yapımı, fantastik komedi filmi
13 Brian'ın Hayatı

Eski Beatles üyesi George Harrison, kendi yapım şirketinden çıkan filmde ufak bir rol alıyor.
14 Tron

1982 yılında çekilen bilimkurgu-aksiyon filminde, Lt. Sark Tron oyun ağına bakmayı bıraktığında Pac-man görünmekte.
15 How I Met Your Mother

Bu çiftin tüm hayatı tek bir sahnede gözükmekte.
16 A Goofy Movie

Walt Disney'in Miki Fare dünyasının karakterlerinden biri olan köpek Gufi'nin çekilen filminde en iyi arkadaşı Mickey Mouse da çaktırmadan kendisine eşlik ediyor.
17 Breaking Bad

Dizinin ilk bölümünde Walter White, çölün ortasında ortağı Jesse ile metamfetamin üretirken pantolonunu çıkarmıştı. Dizinin finaline doğru, Walter tekrar çöle döndü ve yıllar önce çıkarttığı pantolon hala oradaydı.
18 Kayıp Balık Nemo

Filmde, dişçinin bekleme odasında duran tanıdık bir sima var. 'Oyuncak Hikayesi' filminden Buzz Lightyear.
19 Hızlı ve Öfkeli 5

Han'ın adının tamamı (Han Seoul-Oh), Star Wars serisinde Harrison Ford'un canlandırdığı Han Solo'ya atıfta bulunuyor.
20
21