Sözcü Plus Giriş

Elnur Huseynoy, şarkı performansıyla, sesiyle izleyen herkesin beğenisini kazanıyor. Elnur, yarışmaya katıldığı ilk gün tüm jüriyi kendine hayran bıraktırmış, seyirciler “bir daha bir daha” diye tezahüratlar yapmışlardır. Daha evvel O Ses Türkiye macerasının ilk sahnesinde de, adeta konser veren ve tüm izleyenlerin beğenisini toplayan Elnur Huseynov yarışmaya Azerbaycan’dan katılmıştı. Elnur Huseynov, birebir kapışmalarda Şermin Özlem ile karşılaştı ve Ebru Gündeş yoluna Elnur ile devam etme kararı aldı.

ELNUR HUSEYNOV KİMDİR?

Azerbaycanlı olan Elnur Hüseynov 3 Mart 1987, Aşkabat doğumlu. 1992’de konservatuara girerek piyano eğitimi almaya başladı. 1999’da Bakü'ye taşındıktan sonra, tıp okumaya başlayan Elnur, bir yıl sonra tekrar müzik eğitimine döndü. Şu anda eğitimine hala devam ediyor. Bu süre içinde Azerbaycan Devlet Opera ve Bale Salonunda çalıştı. 2001 yılında Şarkını Söyle yarışmasında birincilik ödülü aldı ve 2004 yılında imaj ve stil üzerine eğitim almaya başladı.

O Ses Türkiye’nin 1 Aralık 2014’teki bölümünde tüm jürilerin onayını alarak Ebru Gündeş’in takımınında yarışmayı seçmiştir.