Sözcü Plus Giriş

İş nedeniyle eşi Kerimcan Kamal'dan ayrı düşen Doğa Rutkay, yalnız başına kaldığı otel odasında sosyal medya hesabına girmiş ve takipçileriyle adeta dertleşmiş. Rutkay'ın “Fena takıntılı biriyim” cümlesiyle başlayan paylaşımı şöyle:

“Fena takıntılı biriyim… Evimden yatağımdan yastığımdan, hele şimdi bir de eşimden uzakta kalınca bi endişe basıyor beni… Değişikliği sevmem, bildiklerimden şaşmam, bana iyi gelene saplanırım yenisini merak etmeden eskisiyle yaşlanırım… Mesela gün ayarken, uyuduğum yerde asla ışık olmamalı, çıt çıkmamalı… Bir damla süzülsün güneş perdeden içeri, hemen canım sıkılır… O nedenle yılladır uyku gözlüğüm, vazgeçilmezim… Ve kulak tıkaçlarım olmadan şuradan şuraya gitmem.

Fena takıntılı biriyim… Ama hep memnunum bundan. Kurallarımı dengeledi, hoyratlıktan, gereksiz türlü maceradan korudu beni… Değişiklik iyi de amman bildiklerimden saptırmasın hiç bir şey. En azından kendimce bir alışkanlık sepetim var… Not: e tabii bu arada evimi ve eşimi özlediğim doğrudur. İş nedeniyle daha Antalya’dayız şu an gök gürlüyor çılgın bir yağmur geliyor. “

Az koyu kumral az topluymuşum

Az koyu kumral az topluymuşum