Sözcü Plus Giriş

Halit Ergenç’ten yeni imaj: Yeni filme yeni Halit Ergenç

Halit Ergenç, yeni oynayacağı filmi için imajını değiştirdi. Muhteşem Yüzyıl dizisindeki sakallarını uzun süre kesmeyen Halit Ergenç yeni imaj yaptı.

Güncellenme: 10:21, 03/03/2015
Halit Ergenç’ten yeni imaj: Yeni filme yeni Halit Ergenç

Halit Ergenç imajını değiştirdi. “Muhteşem Yüzyıl”da Sultan Süleyman'ı canlandırırken bıraktığı sakallarını çok uzun süre kesmeyen Halit Ergenç, sonunda yeni filmi “Ali & Nino” için imaj yeniledi. Halit Ergenç, Asif Kapadia'nın yönettiği “Ali & Nino”nun çekimleri için Bakü'ye gitti. Havalimanında bir hayranıyla fotoğraf çektiren oyuncu, yeni imajıyla da ilk kez görüntülenmiş oldu. Halit Ergenç'in saçlarını tamamen kazıtıp “Kanuni” sakalını top sakala çevirdiği görüldü.

HALİT ERGENÇ’İN OYNAYACAĞI FİLM HAKKINDA

Yapımcılığını Kris Thykier'in üstlendiği, Kurban Said'in aynı adlı kitabından sinemaya uyarlanan “Ali&Nino” filminin çekimlerine Bakü'de başlandı. Filmin kadrosunda, Adam Bakri, Maria Valverde, “Homeland” dizisinden tanınan Mandy Patinkin ve Numan Acar'ın yanı sıra Halit Ergenç de yer alıyor. Müslüman Ali Khan ve Hıristiyan Nino Kipiani'nin Bakü'de 20. yüzyılın başlarında yaşadıkları aşkı konu alan filmin çekimleri, üç haftası İstanbul'da olmak üzere toplam 11 hafta sürecek. “Ali&Nino”nun Oscar ödüllü senaristi Christopher Hampton, “Benim için enteresan bir iş olacak. Çünkü zorlu konular içeriyor” dedi.