Sözcü Plus Giriş

Önce X Factor Star Işığı yarışmasında jüri üyelerini sonrada Enbe 2015 albümünde İncirler şarkısıyla milyonları kendine hayran bırakan İlyas Yalçıntaş’ın yükselişi sürüyor. Behzat Gerçeker yönetimindeki Enbe orkestrası ile seslendirdiği İncirler şarkısıyla sosyal medyayı yıkan ve bir ay gibi kısa bir sürede 9 milyon izlenme oranına ulaşan İlyas Yalçıntaş önceki akşam ilk sahne performansını Jolly Joker’de gerçekleştirdi.

HAYRANLARIN MÜZİK ZİYAFETİ YAŞADI

DMC'den gelen teklifi kabul eden ve albüm çıkarmaya hazırlanan İlyas Yalçıntaş’ın sahneye çıkacağını duyan hayranları mekanı konserden saatler öncesinden tıka basa doldurdu. Yüzlerce kişi İlyas Yalçıntaş ile hep bir ağızdan İncirler şarkısını söylerken, gece boyunca unutulmaz bir müzik ziyafeti de yaşadılar. Sanatçıyı bu özel gecede özellikle bayan hayranları yalnız bırakmadı.

7 Mart 1990 Erzincan doğumlu genç sanatçı lise çağlarında babasını kaybetmesinin ardından 4 kardeşi ve annesiyle beraber Bodrum’a yerleşir. Maddi imkansızlıklar nedeniyle annesi ve kız kardeşi el işi boncuklar yapıp satarken Yalçıntaş’ta ailesinin geçimine katkıda bulunmak için barlarda sahne almaya başlar. Annesinin zoruyla X FACTOR Star Işığı yarışmasına katılan İlyas Yalçıntaş’ın hayatı DMC Genel Müdürü Samsun Demir’den gelen albüm teklifi ile değişti.