Sözcü Plus Giriş

Erdinç YAPAN / SOZCU

Şarkıcı ve oyuncu Seren Serengil, köpeği Josh'un dokuz yaşına girdiği gün kaleme aldığı duygusal yazısını sosyal medya hesabından paylaştı. Pek çok ünlünün hayvanseverliğiyle öne çıkmaya çalıştığı magazin camiasında Seren Serengil'in köpeği için yaptıkları gerçekten pek çok isme örnek olacak cinsten. İşte Serengil'in duygu yüklü o satırları:

Bugün oğlum Josh'un doğum günü… Hayatım boyunca hep köpeklerim küçük ırktandı ta ki Josh bize gelene kadar! Geldiği gün Lady ve Tiny kadardı eski eşim Musa aslında Josh ‘i kendine almıştı onun köpeğiydi köpekleri çok sevmeme rağmen benim ufaklıklara büyüyünce zarar verir korkusuyla ilk gün o eve geldi diye tartıştığımızı bile hatırlarım o zaman Josh bebekti boyu Tiny kadardı ve o Josh'ı kovalıyordu. O zamandan beri hiç anlaşamadılar. Yıllar geçti Josh büyüdü huyu suyu ile tam bir doberman oldu ve maalesef korktuğum başıma geldi. Tiny ile hiç yıldızı barışmadı ve bir gün onu öldürdü.

BİR EVLADIN DİĞERİNİ ÖLDÜRÜYOR

Bir yıl bitkisel hayatta gibiydim ne kadar düşkündüm Tiny'e anlatamam. Herkes ‘ver şu hayvanı en sevdiğin köpeğini öldürdü. Nasıl tutarsın evde' dedi. Öyle bir his ki bir evladın diğerini öldürüyor kızıyorsun, bağırıp çağırıyorsun ama sokağa atabilir misin veya evden gönderebilir misin? Tabi ki yapmadım. 4 ay sonra barıştım onunla… Aslında o kadar şabandır ki! Gök gürültüsünde yıllarca başında bekledim. Ödü patlar hala çok korkar! Sabah hep erken kalkıyorsunuz dersiniz ya, 6'da Josh Bey tam 9 yıldır beni bu saatte uyandırır. Ben başında durmadan yemek yemez. Herkese dobermandır ama bana bir kedi…

EMEKLERİM HELAL OLSUN

Sarılarak uyur tam bir ana kuzusu biz Musa ile boşanmaya karar verince Josh'a bakamayacağını bir tanıdıklarının çiftliğine vereceğini söyledi. Tabi ki kabul etmedim ‘sen git ben ona bakarım' dedim. Öyle de oldu. Babası gitti ama ben ona çok güzel baktım yavaş yavaş yaşlanıyor. Bugün 9 yaşına bastı.

Biraz önce -battaniyesi var onsuz yapamaz- üstünü örttüm, dedim ki ‘bugün 9 yaşına bastın sana iyi baktım değil mi?' bana elini verdi. O yüzden bütün uykusuz sabahlar yarım kalan tatiller yağmurda korkmasın diye onunla odasında uyuya kaldığım geceler tüm emeklerim ona helal olsun. En azından hep teşekkür etmeyi ve sadık kalmayI bilebildi. İyi ki doğdun oğlum iyi ki benim kepçe kulaklı koca kafalı oğlumsun.