Kıvanç günden güne eriyor!

MTM’nin (Medya Takip Merkezi) hazırladığı liste Kıvanç Tatlıtuğ hayranlarını üzecek.

Kıvanç günden güne eriyor!

Erdinç YAPAN / SOZCU

Songül Öden'le birlikte rol aldığı 2005 yılına ait Gümüş dizisiyle ilk çıkışını yaptığında piyasa Kıvanç Tatlıtuğ ismini yeni yeni tanımaya başlıyordu. İki yıl süren dizi boyunca özellikle Arap dünyasında kendisine çok sayıda hayran edinen Kıvanç Tatlıtuğ şöhret rüzgarını Gümüş dizisin biter bitmez başladığı Menekşe ve Halil dizisiyle sürdürdü.

Podyumlardan ekranlara transfer olan pek çok yakışıklı gibi o da adımlarını doğru attı ve yer aldığı projelerde gösterdiği başarılı oyunculukla yükseldi. Kıvanç Tatlıtuğ, esas patlamasını ise 2008 ve 2010 yılları arasında yayımlanan Aşk-ı Memnu dizisiyle yaptı. Yakışıklı Behlül'ün maceralarını izlemek için ekran başına oturan milyonlarca kadın Kıvanç Tatlıtuğ ismini zirveye taşıdı. Bu diziyle birlikte artık yeni bir jön doğmuştu.

PROJELER ARKA ARKAYA GELDİ

Kıvanç dizi sonrasında kendisini büyük bir samimiyetle kucaklayan renkli dünyaya hayır demedi ve imza attığı yüksek bütçeli reklam anlaşmaları ve oynadığı Kelebeğin Rüyası filmiyle adeta piyasada kalıcı olacağının sinyallerini veriyordu. Ancak hızla çıktığı merdivenlerden daha zor olanı başarmak yani orada kalıcı olmak hiç de kolay değildi. Kıvanç Tatlıtuğ, Kuzey Güney dizisi biter bitmez büyük bir reklam kampanyasıyla duyurulan Kurt Seyit ve Şura dizisinin kadrosuna girdi. Ancak dizi geniş kadrosuna rağmen bir türlü isteneni veremedi ve Kıvanç Tatlıtuğ için de kariyerinde kötü bir adım oldu.

Tatlıtuğ dizideki kaybını Başak Dizer'le yaşadığı aşkta geri kazansa da yakışıklı oyuncuya ikinci darbe yüzü olduğu giyim firmasının yeni sezonda Kerem Bürsin'le anlaşması oldu. Hazırladığı bültenlerle magazin dünyasının nabzını tutan Medya Takip Merkezi ve Magazin Gazetecileri Derneği'nin hazırladığı rapor da gösteriyor ki Kıvanç Tatlıtuğ'un parlak kariyerinde eskisi kadar ışık vermiyor. Son olarak Viking dizisinde oynayacağı iş de iptal edilince Kıvanç magazin muhabirleri tarafından çok fazla ilgi görmemiş ve haber sıralamasında 15. Olmuş.

MAYIS AYINDA ZEKİ ALASYA KONUŞULDU

Magazin basını Mayıs ayında usta oyuncu Zeki Alasya'nın vefatını konuştu. Acun Ilıcalı, Sibel Can, Cem Yılmaz ve Tarkan Tevetoğlu da magazin basınının gündemini belirlediler.  Sanat dünyasında art arda yaşanan kayıplara usta oyuncu Zeki Alasya'nın vefatı da eklendi. Türk tiyatro ve sinema dünyasının güldüren yüzü Zeki Alasya’nın vefatı magazin basının gündeminde 7 bin 564 habere konu oldu. Televizyon dünyasında başarılı programlara imza atan Acun Ilıcalı 4 bin 843 haberle listede 2. sıraya, “Sesi Çok Güzel” müzik yarışmasında jüri üyesi olan Sibel Can 3 bin 417 haberle listede 3. sıraya yerleşti. Ünlü sanatçı, müzik yarışmasında ismini duyuran Mutlu Kaya'nın Diyarbakır'da uğradığı silahlı saldırı sonucu yoğun bakımda olması nedeniyle konserlerini iptal etti. Listenin 4. sırasında 3 bin 011 haberle yer bulan Cem Yılmaz, merakla beklenen “Ali Baba ve Yedi Cüceler” filminin ilk fotoğrafını Instagram hesabında takipçileriyle paylaştı. Listenin devamında Tarkan, İbrahim Tatlıses, Sezen Aksu, Hülya Avşar ve Demet Akalın gibi ünlü isimler yer aldı.

Loading...