Sözcü Plus Giriş

Minik ayaklara el uzattılar

Ünlü isimler, “Ayakkabısız Bir Gün” kampanyası için ayaklarının fotoğraflarını çekip Instagram’da paylaşıyor.

Güncellenme: 09:29, 18/05/2015
Minik ayaklara el uzattılar

Birbirinden ünlü isimler sosyal medyada hızla yayılan “Ayakkabısız Bir Gün” kampanyası için ayaklarının fotoğraflarını çekip Instagram'da paylaşıyor.Kampanya çerçevesinde her bir fotoğraf için bir çocuğa ayakkabı alınacak.

Tuba Ünsal kampanyaya destek verirken anne olmanın duygusallığına da dikkat çekti.

Dünyaca ünlü bir ayakkabı markasının, gönüllü Türkiye elçisi Kenan Doğulu başta olmak üzere, farklı sektörlerin ünlü isimlerinden de kampanyaya destek yağıyor. Instagram hesaplarında #withoutshoes başlığı altında paylaştıkları her bir çıplak ayak fotoğrafı için ihtiyaç sahibi bir çocuğun ayakkabı sahibi olmasını sağlayan çalışma, ünlüler arasında hızla yayılıyor.

Kenan Doğulu projenin ‘Gönüllü Türkiye Elçisi' olarak kampanyaya destek veriyor.

 1 milyon çocuğa ulaşacak

Tanınmış isimlerin paylaştıkları fotoğraflarla daha çok kişiye ulaşan proje, 21 Mayıs tarihine kadar 1 milyon çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Maddi imkansızlıklardan ötürü çıplak ayakla dolaştıkları için enfeksiyon riski taşıyan minik ayaklara yardım eli uzatan isimler arasında Tuba Ünsal, Kenan Doğulu, Beren Saat, Pınar Altuğ Atacan, Serenay Sarıkaya, Hazer Güçlü, Tuba Ünsal ve Çağla Şıkel gibi isimler var.

Pınar Altuğ bu fotoğrafı paylaşarak takipçilerinden kampanyaya destek istedi.

Serenay Sarıkaya ve Hazer Güçlü'nün rol aldığı Medcezir dizisinin senaryosuna da konu olan kampanyanın ilki, geçtiğimiz yıl Bebek Parkı'nda düzenlenmişti. Organizasyon bu yıl, 21 Mayıs Perşembe günü Ortaköy Meydanı'nda yapılacak.

Çağla Şıkel, proje için çektiği fotoğrafta oğlu Uzay'ın minik ayağına da yer verdi.

Çağla Şikel'den ayak paylaşımı

Çağla Şikel'den ayak paylaşımı