Sözcü Plus Giriş
GALERİ Oy çok değerli 7 Haziran 2015 13:36
1 Ünlü isimler sabahın erken saatlerinde vatandaşlık görevlerini yapmak üzere sandık başına gitti. Yeni hükümetin belirleneceği bu seçimlerde sandık fotoğraflarını ‘Oy Ver’ hashtagıyla paylaşan isimler kimi zaman oy verme anlarını paylaşırken kimi zaman da seçmen kağıtlarını ve nüfus cüzdanlarını paylaşmayı tercih etmiş. Yerel seçimlerde oy kullanmayan Demet Akalın ise bu seçimlerde vatandaşlık görevini yerine getirmiş.
2 Sandık başında poz veren Beren Saat fotoğrafını “Oy çok değerli, oyunuzu lütfen kullanın” notuyla paylaşmış.
3 Güldür Güldür programının başarılı ismi oyuncu Doğa Rutkay, eşiyle oy kullandıktan sonraki bir fotoğrafı paylaşmış. Rutkay, “Memleketimiz için hayırlısı olsun. Oy kullandık görevimizi yaptık” yazmış.
4 Hazırladığı kreasyonlarla modaya giren Helin Avşar, oy attığı yerdeki sandık numarasını paylaşmış ve altına da “Oyumuzu attık, hayırlı olsun” demiş.
5 Evlilik programlarının değişmez ismi Esra Erol da vatandaşlık görevini yerine getiren ünlüler arasında nüfus cüzdanının fotoğrafını paylaşan Esra Erol bu fotoğrafı Oy Ver hashtagıyla paylaşmış.
6 30 kişilik konser ekibi vatandaşlık görevini yerine getirebilsin diye Kopenhag uçağını Pazar gününe alan Kenan Doğulu, sandığa oyunu kullanırken çekilmiş fotoğrafını “30 kişilik konser ekibim oy verebilsin diye Kopenhag uçağımız bugündü. Akşam meydandaki konserimize yetişiyoruz, kimse panik olmasın” notuyla paylaşmış.
7 Geride bıraktığımız seçimde eşiyle birlikte yurt dışında olan ve oy kullanmayan Demet Akalın, bu yüzden oldukça eleştiri almıştı. Akalın bu seçimde oyunu kullandığını göstermek adına nüfus kağıdının fotoğrafını paylaşmış. Demet Akalın, hadi bakalım hayırlısı demiş.
8 Bodrum’dan paylaştığı fotoğraflar sonrasında ‘oy kullanmadın mı?’ eleştirilerine yanıt veren Özge Ulusoy, uçaktan paylaştığı bir fotoğrafın altına, “Bodrum’dan paylaşım yapınca, kaygılanan tüm meraklı melahatlere gelsin. Tabi ki oy veriyoruz an itibariyle uçaktayız! Haydi herkes oy vermeye” yazmış.
9 Manken Tülin Şahin çekim için Milano’ya uçacağından vatandaşlık görevini sandıklar açılır açılmaz kullanan isimlerden. Şahin, sabah sekizde oy kullanacağı yerden bir fotoğraf paylaşmış ve “Sabah 08.00'de açılır açılmaz sandık başındaydık. Oyumuzu verdik. Ben şimdi Milano'ya çekime gider.
10 Sandığa oğluyla giden Ebru Şallı, fotoğrafının altına “Oy kullanın, zaman daraldı, kullanmayan kalmasın. Biz kullandık. Mutlu pazarlar” notunu düşmüş.
11 Magazin dünyasının güzel isimlerinden Bade İşçil de diğer ünlü isimler gibi vatandaşlık görevini yerine getirmenin mutluluğunu instagram hesabından paylaşmış. Seçim bilgilerinin olduğu kağıdın fotoğrafını paylaşan Bade İşçil, “seçme hakkımızı kullandık haydi hayırlısı” yazmış.
12