Sözcü Plus Giriş

Star TV’nin yeni dizisi Serçe Sarayı 5 Mart Perşembe akşamı 1. bölümü ile izleyicilerin karşısına çıktı. Serçe Sarayı dizisin başrollerinde Songül Önden ve Mert Fırat yer alıyor. İstanbul’da geçen dizinin merkezinde Songül Önden’in canlandırdığı iki çocuklu “Serçe” karakteri ile  onun gençlik aşkı “Kadir” yer karakterleri yer alıyor. Kadir karakterini de Mert Fırat canlandırıyor. Sürprizlerle dolu bir  aşk hikayesinin anlatıldığı dizinin yönetmenliğini Mesude Erarslan gerçekleştiriyor. Kendisnin imzasını “Yaprak Dökümü” dizisinde görmüştük. İşte Serçe Sarayı oyuncuları, canlandırdıkları karakterler ve 1. bölümden detaylar…

SERÇE SARAYI OYUNCULARI VE KARAKTERLERİ

SERÇE – SONGÜL ÖDEN
Kocasını bir trafik kazasında kaybettikten sonra, hayatını kardeşi ve iki oğluna adamış, hayatın zorluklarına boyun eğmemiş, güzel ve güçlü bir kadın. Adı gibi narin, kırılacak gibi görünür. Ama gerektiğinde, kartal gibi pençelerini çıkartmaktan da korkmaz. İki sene önce ölen kocası Ramazan'ın yasını tutmaya devam eden Serçe'nin hayatı, Kadir'in mahalleye geri dönmesiyle değişecektir.

KADİR – MERT FIRAT
Babası Memduh yüzünden, gençlik aşkına kavuşamamış ve evini terk edip, o gönülden bu gönüle, koşup durmuş, hovarda, serseri, küfürbaz ama hak yemez, harbi bir delikanlıdır. Yıllar sonra, mahalleye geri döner ve arkadaşlarıyla bir iddiaya girer: Serçe'yi baştan çıkarmayı başaracak mıdır başaramayacak mıdır?

ALİ RIZA – ALİCAN YÜCESOY
Serçe'nin kız kardeşi ve oğlunun öğretmeni… Karısını kaybetmesinin ardından, uzun yıllar yas tutmuş, uçurumun kıyısındaki bir bunalımdan dönmüştür. Serçe'yi ilk gördüğü andan itibaren sevmektedir. Ama, bir türlü söyleyemez. Sıradan, saygıdeğer bir öğretmen gibi görünen Ali Rıza, herkesi şaşkına çevirecek sırlarla doludur.

SÜLA  – ESRA DERMANCIOĞLU
Aliye'yle beraber, Serçe'nin en yakın arkadaşı. Müzmin bekar. Mahallemizin de maharetli terzisi. Aklı pek bir gel gitli, ağzı da bozuk. Ama ne olursa olsun, arada saçmalasa da, Serçe'yi çok sever. Eninde sonunda, ne pahasına olursa olsun onun yanında yerini alır.

BÜLENT  – SERKAN ERCAN
Kadir'in en kıyak arkadaşıdır. Mahallemizin taksi durağında şoförlük yapmaktadır. Kadir'in en büyük sırdaşı, mahalleye geldiğinde de ona evini açan delikanlı bir adamdır. Belgesellere olan merakı dillere destandır… Bu arada, sesi de güzeldir, iyi türkü söyler.

SAFİYE – GÜLEN KARAMAN
Serçe'nin kayınvalidesidir. Yastık altı zenginliğine, onlarca mal mülkü de eklemiş, dünya malının sarhoşluğunda gözü görmez, kulağı duymaz, acımasız bir kadındır. Oğlu Ramazan'ın Serçe'yle evliliğini hiçbir zaman onaylamamıştır. Bu yüzdendir ki, Serçe'den nefret eder.

MEMDUH – TURGAY KANTÜRK
Mahallemizin para babası, kimsenin gözünün yaşına bakmayan, insanların malını, evini barkını, ne pahasına olursa olsun elde etmek için uğraşan acımasız bir adamdır. Aynı zamanda da Kadir'in küs olduğu babasıdır. Kendileri, gençlik yıllarında sular seller gibi birbirine aşık olan Kadir ve Serçe'nin ayrılmasının müsebbibidir.

ALİYE – SELEN ÖZTÜRK
Serçe'nin can yoldaşı, çocukluk arkadaşı, dert ortağı, üzüntüsünde de, neşesinde de yanında olan, iyi niyetli, güler yüzlü bir kadındır. En büyük derdi, bir türlü çocuğu olmamasıdır.

DELİ MAHİR – ERKAN BEKTAŞ
Ali Rıza'nın da öğretmen olduğu okulun beden eğitimi öğretmeni ve Aliye'nin kocasıdır. Deli gibi spor yapar. Mahalleli, okulda çocukları canları çıkıncaya kadar koşturduğu için ona deli dediklerini düşünür. Oysa bu deli lakabı çok daha eskilere dayanır. Mahalleli bilmiyor… Hep beraber öğreniriz, neden deli olduğunu.

SİNEM  – İLAYDA ALİŞAN
Serçe'nin, okusun diye köyden getirttiği kız kardeşi. Ah şu ergenlik yok mu, hanımefendi bu çılgın dönemin bütün arızalarını taşır. Bir iyi olur, ablasına sarılır, uysaldır, ardından bağırır çağırır, ortalığı birbirine katar. Ablasını sever sevmesine de,  gençlik başında dumandır ya, yaptıklarının sonuçlarını ön göremez. Sinem, patlamak üzere olan bir bombadır.

ÇITÇIT KAMİL  – GÜRSU GÜR
Serçe'nin, aklı beş değil, on beş karış havada kardeşi… Düğünlerde çalan bir orkestrası vardır. Sesi fena değildir ama aklı fikri kolayca köşeyi dönmektir. Türlü işlere bulaşır ama her seferinde, bir çuval inciri berbat eder ve ortalığı batırır.

NERMİN  – SELEN DOMAÇ
Kamil'in karısı, Serçe'nin yengesi. Çenesiyle insan öldürecek birisi varsa, işte o Nermin'in ta kendisidir. O lafları nereden bulur bilinmez ama, siz bir söyleyemeden o yüz söyler. Yegane amacı, Serçe'yi evlendirmektir.

SERÇE SARAYI DİZİSİ 1. BÖLÜM ÖZETİ

İki yıl önce eşini kaybeden ve hala onun yasını tutan Serçe bir tesadüf sonucu, eşi tarafından kendisinden saklanan gerçekle yüzleşir. Serçe'nin gençlik aşkı Kadir de yıllar önce terk ettiği mahalleye dönmüş, üstelik de arkadaşlarıyla Serçe'nin gönlünü yeniden kazanmak üzere iddiaya girmiştir.

Kendini çocuklarına ve kız kardeşine adayan Serçe bir karar vermek zorundadır, ya önüne çıkan ilk kişiyle evlenecek ya da kendi ayakları üzerinde durarak hayatını devam ettirecektir. Bir yandan Kadir öte yandan çocuklarının öğretmeni Ali Rıza, Serçe'nin peşindeyken, Serçe kimsenin kendisinden beklemediği bir şey yapar.

SERÇE SARAYI DİZİSİ NEREDEN İZLENEBİLİR?

Serçe Sarayı 1. bölümü kaçırdıysanız veya dizinin bu ilk bölümünü bir daha izlemek istiyorsanız aşağıdaki bağlantı ile dizisinin full videosuna ulaşabilirsiniz.

Serçe Sarayı 1. bölümü izlemek için tıklayınız