Sözcü Plus Giriş

Mustafa DERYAHAN/İstanbul

Galatasaray Üniversitesi öğrencilerinin seçtiği 2014 yılının EN iyileri ödülleri önceki gece düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

11 Mart 2015 akşamı Galatasaray Üniversitesi İşletme Kulübü'nün ev sahipliğinde 9’ncusu düzenlenen törenin sunuculuğunu Tanem Sivar üstlendi.

Galatasaray Üniversitesi'nin öğrencileri tarafından Cesur, korkusuz ve tarafsız haberleri ile 2014 EN İyi Gazetesi Sözcü Gazetesi seçildi. Sözcü Gazetesi adına ödülü gazetemizin yayın yönetmeni Neşet Şenizel aldı.

Gece, GSÜ öğrencileri, GSÜ idarecileri ve akademisyenleri ile medya, sanat, spor, iş dünyası gibi farklı kategorilerden davetlilerin katılımıyla gerçekleşti.

 ŞEBNEM BOZOKLU

“Ulan İstanbul”un Yareni Şebnem Bozoklu'da EN İyi Dizi katogorisinde ekip olarak ödül aldı. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bozoklu ilginç açıklamalarda bulundu. “Ulan İstanbul”da söylediğim şarkılardan sonra albüm ve konser teklifleri geliyor ama kibarca reddediyoruz. YouTube geçenlerde bir açıklama yaptı, Dizide Erkan Kolçak Köstendil ile birlikte söylediğimiz “Yanarım isimli şarkı en çok tıklanan şarkı olmuş. Dizi de şuana kadar 14 tane şarkının kaydını ve klibini yaptık. Dizilerin sürelerinden dolayı artık internet ortamına geçtik, daha insani koşullarda çalışıyoruz. Böyle olması daha iyi, çünkü hem yapımcılar hem de oyuncular ortak karar alarak anlaştılar.


KEREM BÜRSİN
Kaç ödül aldınız bu güne kadar? “Bugüne kadar aldığım ödülleri hiç saymadım. Bir muhabirin sakallı halinizi kendiniz nasıl buluyorsunuz? Sorusu üzerine, “Ne biliyim değişik, eski halimi özlüyorum ama bu da güzel. Bu değişiklikleri dizideki karakter için yapıyoruz. Başka projelerde de başka tiplere bürünebilirim çok rahatlıkla. Bayan hayranlarım sakallarımla ilgili olumsuz bir şey demedi. Bazıları da şunu kes artık diye sitemde ediyorlar, yapacak bir şey yok. Kıvanç Tatlıtuğ ile karşılaştırılıyorsunuz, neler söyleyeceksiniz sorusu üzerine ise, “Bence bunları konuşmaya hiç gerek yok. Sonuçta biz meslektaşık, konuşulan konu çok saçma” diyen Bürsin ödülünü almak için salona girdi. Farah Zeynep Abdullah ile şakalaşması sorulan Kerem Bürsin, “Farah ile birlikte bir film de rol aldık ve benim çok iyi bir arkadaşım oldu. Aramızda çıkan aşk dedikoduları beni çok şaşırttı hiç öyle bir şey olmadı” diyerek vedalaştı.

FARAH ZEYNEP ABDULLAH
“Kerem benim o kadar tatlı, o kadar iyi bir arkadaşım ki, kendisi ile bir çok projede yer aldık, öyle bir şeyin olması imkansız” diye konuşan Abdullah, “Bu arada öğrencilerin elinden ödül almak beni çok mutlu etti” diye konuştuktan sonra mekandan ayrıldı.
GECEDE ÖDÜL ALANLAR VE KATOGORİLERİ

2014 yılının EN'leri ise şu şekilde:
1) “EN” İyi Film: Kış Uykusu
2) “EN” İyi Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan
3) “EN” İyi Dizi – Sinema Kadın Oyuncu: Farah Zeynep Abdullah
4) “EN” İyi Dizi – Sinema Erkek Oyuncu: Kerem Bürsin
5) “EN” İyi Dizi: Ulan İstanbul
6) “EN” İyi Tiyatro Oyunu: Kim Korkar Hain Kurttan
7) “EN” İyi Tiyatro Kadın Oyuncu: Demet Evgar
8) “EN” İyi Tiyatro Erkek Oyuncu: Haluk Bilginer
9) “EN” İyi Rock Şarkıcı: Teoman
10) “EN” İyi Müzik Grubu: MFÖ
11) “EN” İyi Kadın Pop Şarkıcı: Nil Karaibrahimgil
12) “EN” İyi Erkek Pop Şarkıcı: Murat Boz
13) “EN” İyi Ekonomi Programı: Finans Cafe
14) “EN” İyi İş Adamı: Ali Sabancı
15) “EN” İyi Marka: Zara
16) “EN” İyi Sosyal Sorumluluk Projesi: Doğa İçin Çal
17) “EN” İyi Sosyal Medya Aktifi Şirket: Türk Hava Yolları
18) “EN” İyi İnternet Sitesi: Onedio
19) “EN” İyi Kitap: Deliduman
Yazarı: Emrah Serbes
20) “EN” İyi TV Kanalı: Kanal D
21) “EN” İyi Haber Spikeri: Fatih Portakal
22) “EN” İyi TV Programı: Arkadaşım Hoşgeldin
23) “EN” İyi Gazete: Sözcü
24) “EN” İyi Köşe Yazarı: Özgür Mumcu
25) “EN” İyi Radyo: Virgin Radio
26) “EN” İyi Reklam: Türk Hava Yolları – Hayal Edince
27) “EN” İyi Spor Programı: %100 Futbol
28) “EN” İyi Dergi: GQ Türkiye
29) “EN” İyi Sporcu: Wesley Sneijder
30) “EN” İyi Organizasyon: filmekimi
31) “EN” İyi Mekan: KafePi
32) GSÜ Onur Ödülü: Atıf Serdengeçti
33) GSÜ Onur Ödülü: Fuat Diriker

 

 

Son güncelleme: 14:29 12.03.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more