Tarkan esnafın yüzünü güldürdü

Popstar Tarkan'ın Harbiye Açıkhava’da verdiği konserler en çok da Nişantaşı’ndaki esnafı mutlu etti.

Tarkan esnafın yüzünü güldürdü

Tarkan ABDULLAHOĞLU/SÖZCÜ

Popstar Tarkan’ın Harbiye Açıkhava'da verdiği konserler en çok da Nişantaşı'ndaki esnafı mutlu etti. Konsere gelen Tarkan sevenler, konser öncesi Nişantaşı'ndaki mekanların dolup taşmasına neden oluyor. Yaz boyunca sinek avlayan mekan işletmecileri Tarkan konserlerinden dolayı oldukça yüzlerinin güldüklerini söylediler. Bu arada Açıkhava çevresindeki park ve bahçeler saatler öncesinden Tarkan sevenleriyle dolup taşıyor.

Kırıntı Restaurant'ın işletmecisi Harun Dönmez:“Tarkan konserlerinden dolayı mekanımız öğle saatlerinden sonra hareketlenmeye başlıyor. Konsere iki üç saat kala müşterilerimizden rezervasyon talepleri oluyor ve konser saati yaklaştıkça nefes alamaya vaktimiz olmuyor. Yer bulmakta müşterilerimiz zorlanıyor. Bu yoğunlukta tabiî ki biz işletmecileri ister istemez mutlu ediyor. Özellikle bayan müşterilerimizin yoğunluğu oluyor. Açıkcası her gün Tarkan konserini olmasını isteriz. Geçen seneki Tarkan konserlerinde de böyle bir hareketlilik yaşamıştık. Diğer sanatçılara göre Tarkan sevenleri olan müşterilerimiz daha kaliteli oluyorlar.”

Cookshop Restaurant müdürü Ahmet Çalışkan:“Tarkan'ın gerçekten bir star olduğunu bir kez daha görüyoruz. Konser öncesi inanılmaz bir yoğunluk yaşıyoruz. Özellikle 18 ile 20 saatleri arasında müşterilerimiz ayakta kuyruk beklemek zorunda kalıyor. Hiçbir müşterimizin kuyrukta bekletmeyi istemeyiz ama böyle bir durumla karşı karşıya kalıyoruz. Gerçekten Tarkan konserleri sayesinde işlerimiz son günlerde arttı.”

Maçka Chocolate Restaurant'ın sahibi Süleyman Köse:“Tarkan konserleri Nişantaşı için bulunmaz bir nimet. Bizleri en çok etkileyen başta Tarkan, sonra da Sezen Aksu oluyor. İşlerimizi çok olumlu şekilde etkiliyor. Nişantaşı’ndaki o restoranlar ve kafeler bu iki saat içerisinde dolup taşıyor. Hızlı bir şekilde yeyip, içip konsere gidiyorlar. Böyle bir durum bizi gerçekten mutlu ediyor. Bu tür Tarkan konserleri müşteri kalitesini de arttırıyor. Böyle yaz günlerinde müşterilerimiz Karaköy ve Bebek gibi semtleri tercih ediyorlar ama Tarkan, Sezen Aksu gibi isimlerin konserleri olunca oraya giden müşterilerimiz yeniden Nişantaşı'nı tercih ediyor. Keşke beş tane daha Tarkan gibi starımız olsa. Konserine giden kitle zaten Tarkan'ın ne kadar büyük bir star olduğunu bizlere gösteriyor”

 

Tarkan Arda hayranı çıktı

Tarkan Arda hayranı çıktı

 

Loading...