Sözcü Plus Giriş

Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde sahnelenecek olan “An Evening with Hugh Jackman” gösterisi öncesinde, basın mensuplarının karşısına dans ederek çıkan yakışıklı Hollywood oyuncusu, gazetecilerin sorularını içtenlikle yanıtladı. Sohbetine Türkçe kelimeler söyleyerek başlayan Hugh Jackman, Türk bir aktörle aynı sahneyi paylaşacağını söyledi.

Avustralyalı aktörün röportajından satır başlarıysa şöyle:

Gerçekten burada bulunmaktan çok heyecan duyuyorum. Bu benim İstanbul'a ikinci gelişim. Son geldiğimde çok farklıydı bugünkü halinden. Fethiye'ye gitmiştim. 18 saatlik bir otobüs yolculuğu yapmıştım.

Performansımda Broadway parçaları ve Sefiller'den bazı  parçalar  ve benim yaşam yolculuğumla ilgili farklı farklı parçalardan bahsedeceğim. Gösterimi her şeyden çok seviyorum. Umarım herkes de benim kadar eğlenir. Burada özel bir sürprizim de olacak, daha önce yapmadığım bir şeyi burada yapacağım ama şu an söylemeyeceğim. Türkçe şarkı söylememem sizin hayrınıza olur. Keşke söyleyebilseydim.

İstanbul'da uyandım, şöyle bir Boğaz'a baktım ve dedim ki, bu inanılmaz! Yaşayan en şanslı insan ben olmalıyım. Çünkü sevdiğim şeyi yapıyorum ve böylesine güzel bir ülkedeyim. Bana sorarsanız benim yaptığım işdeğil. Hem mutluluk duyuyorum  hem ailemi geçindiriyorum. Bu da çok büyük bir nimet. Çocuklarıma çok iyi bir eğitim sağlayabiliyorum.

Buraya gelmem bir yıl öncesinden planlandı. Ayrıca Gelibolu'nun yüzüncü yıl dönümüne denk geliyor olması güzel bir tesadüf oldu. Böylesi bir dönemde burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

19 YIL ÖNCE GELDİĞİMDE DE BU DERECE MUTLUYDUM

Bundan 20 yıl önce eşimle tanıştığım zaman ilk tiyatro oyunumu sergiliyordum. Aşağı yukarı 800 dolar kazanıyordum haftada. Ve son derece mutluydum. 19 yıl önce İstanbul'a geldiğimde de yine aynı derece mutluydum. Nerede kaldığımı hatırlamıyorum ama gecesi 25 dolara bir odada kaldım. Ve o zaman da bugünkü kadar mutluydum. Yani başarı, para size mutluluğu getirmeyecek. Burada önemli olan hayata karşı sergilediğiniz tavır. Bir şeyin sonsuza dek süreceğini öngörmek sizi mutsuzluğa götürür.

Genç bir kız babası olarak kendimi feminist olarak değil de daha çok hümanist olarak görüyorum. Umarım öyleyimdir. Tanrı'nın hepimizin bu gezegende her şeyin ve eşit fırsatlara sahip olmasını dilediğine inanıyorum.

Sahne üzerinde performans sergiliyor olabilmek beni mutlu ediyor. Çünkü size ait olan bir şeyleri izleyicilerinizle paylaşma fırsatınız oluyor. Ve kim olduğunuzu yansıtma fırsatı buluyorsunuz. Ruhunuzu, yüreğinizi paylaşıyorsunuz ve insanlarla bir bağ kuruyorsunuz.

OSMANLI İLE İLGİLİ AZ BİLGİ SAHİBİ OLMAKTAN UTANDIM

Atatürk ve Osmanlı hakkında kitaplar okuyorum, çok büyük bir tarih tutkum var. Büyükbabam Türk olduğunu söylerdi. Türklüğüm genlerimden geliyor. Bu kadar büyük bir hüküm sürmüş Osmanlı İmparatorluğu ile ilgili bu kadar az bilgiye sahip olmaktan açıkçası biraz utandım.

Sosyal medyada beni şaşırtan en büyük olay, köpekleriyle ilgili paylaşımlarımın kendi paylaşımlarımdan daha çok beğenilmesi.

Dört gün boyunca İstanbul'da kalacağım. Şehri yakından tanımak için kızıma güveniyorum. Performans öncesi ve sonrasında Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii gibi tarihi yerleri gezeceğim. Ayrıca son gelişimde unutamadığım Türk yemeklerinin tadına bakacağım. Türk Kahvesi, unutamadığım Türk lezzetlerinden biri. Türkiye'de olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

YAŞLANMAKTAN KORKMUYORUM

›Hugh Jackman, kendisinin karizmatik bir fotoğrafını gösteren gazetecilerin “Çok yakışıklısınız ve pek çok kadın hayranınız var, peki yaşlanmaktan ve bu ilgiyi kaybetmekten korkmuyor musunuz?” sorusuna, “O fotoğrafta photoshop var, şu anda 46 yaşındayım ve kesinlikle kendimi yaşlı ve kötü hissetmiyorum, yaşlanmaktan da korkmuyorum” şeklinde yanıt verdi.

 

 

Yayınlanma Tarihi:10:26,