Sözcü Plus Giriş

UnIq istanbul’da ORGANiZE soygun

Wine & More, Susico ve Rosso Promodoro adlı restoranların depolarına girerek soygun yapan hırsızların depoları boşalttığı söyleniyor.

Güncellenme: 07:16, 08/03/2015
UnIq istanbul’da ORGANiZE soygun

Geçtiğimiz yıl açılan İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı' nın (İKSV) Ayazağa Kültür ve Sanat Merkezi Projesi olarak 100 milyon euroluk yatırımla hayata geçirilen Uniq İstanbul’da güpe gündüz birkaç restoranın depolarının soyulduğunu duydum. 1995 yılında inşaatına başlanan 2014 yılında açılan 62 dönüm arazi üzerine kurulan 75000 metrekare kullanım alan üzerindeki  Uniq İstanbul’un içinde  konser, müzikal, sergi, kongre, eğitim, toplantı, seminer, alışveriş ve yeme-içme gibi pek çok aktivite bölümleri bulunuyor. Yüzlerce kişinin çalıştığı Uniq İstanbul’da geçtiğimiz perşembe günü güpe-gündüz gerçekleşen soygunda Wine & More, Susico ve Rosso Promodoro adlı restoranların depolarına girerek soygun yapan  hırsızların depoları boşalttığı söyleniyor.

Pahalı Şaraplar Çalındı

Güvenlik şirketi tarafından korunan ve tuvaletler haricinde her yerde kamera bulunan Uniq İstanbul’da soygunun nasıl gerçekleştiği merak konusu. Depolarda yurt dışından gelen malzemelerin ve özellikle Wine&more ve Rosso Promodoro adlı restoranların tamamı İtalya’dan gelen malzemelerinin bir hayli pahalı olduğu ve özellikle şarapların çok pahalı olduğu söyleniyor. Polise intikal eden bu hırsızlık olayı tamamen gizlilikle soruşturuluyormuş.

“Muhteşem Yüzyıl” dizisinin dünya çapındaki sergisi Uniq İstanbul Kültür ve Sanat Merkezi içinde yer alan UNIQMÜZE’de yer alıyor.