Sözcü Plus Giriş

Yaz’ın Öyküsü 1. bölüm yayımlandı ve Yaz ebeveynleri ile tanıştı!

Yetiştirme yurdunda yetişip tam Almanya'ya kaçacakken annesi ve babası ile tanışan Yaz'ın öyküsü Kanal D'de başladı.

Güncellenme: 12:04, 06/07/2015
Yaz’ın Öyküsü 1. bölüm yayımlandı ve Yaz ebeveynleri ile tanıştı!

5 Temmuz Pazar akşamı Yaz’ın Öyküsü 1. bölüm ekrana geldi ve Kanal D’nin yeni dizisi izleyicileri ekran başına topladı. Genç oyunculardan oluşan kadrosu ile dikkat çeken Yaz’ın Öyküsü dizisi yetiştirme yurdunda büyüyen genç bir kızın özgürlemek, kendi ayakları üzerinde durmak için vereceği mücadeleyi anlatacak.

Dizinin ilk bölümünde yurtta bir sorun çıkınca Yaz’ın planlarını erkene aldı ve arkadaşları Ekim; Caner ve Ferhat'la yurt dışına, Almanya'ya kaçma planlarını harekete geçirdi. Bu sırada, yakın arkadaşı Ekim'in her sabah izlediği, Yaz'ın da zerre kadar sevmediği Umut Erpek'in meşhur ‘Umudunu Kaybetme' programında Yaz'ın bilmediği, göremediği bir olay oldu. Umut Erpek'i canlı yayında arayan bir hemşire, Umut'a 18 yıl önce ölü doğduğu kızının aslında hayatta olduğunu ve adı Yaz olan bu kızın, çocuk esirgemeye verildiğini söyledi.

Geçmişte doğum sırasında kaybettiği kızının peşine düşen Umut, henüz 18 yaşındayken Mert'le yaşadığı tek gecelik birliktelikten olan kızının, Mert'in babası Doğu tarafından ölü gösterildiğini keşfetti. Bu süreçte yıllarca nefretini diri tuttuğu, geçmişte kendisini hamileyken yarı yolda bırakıp giden Mert'le karşılaşan Umut için bu yüzleşme çok önemliydi.

Mert ise annesi Nevra'nın ve komada derin bir uykuda uyuyan babası Doğu'nun istediği gibi başarılı bir cerrah olmayıp, müzik yaparak, sanayideki ev-atölyesinde motosiklet parçası alıp-satarak hayatını sürdürüyordu. Mert'in başında da iş sonrasında parasını alamadığı bar sahiplerini dövmekten dolayı bir bela vardı ve annesinden para desteği istemeye gittiğinde, geçmişte gizli kalmış, kendisinin de haberinin olmadığı bu gerçekle yüzleşti. Ancak Mert, Umut'tan farklı olarak ebeveyn olmayı, hele hele şu anki yaşıyla kabul edemedi.

Bir yandan da ülkeden uzaklaşma ve özgürleşme hayalleri kuran Yaz, Caner, Ferhat ve Ekim bu planları için tehlikeli bir işe giriştiler ve okulun kasasından para çalmaya karar verdiler. Ama işler hiç de planladıkları gibi gitmedi ve Yaz 18 sene boyunca hayaliyle yaşadığı anne ve babasıyla tanıştı.

Annesi olan Umut Erpek'i ve Mert Aladağ'ı karşısında gören Yaz, önce onlarla çatıştı ancak daha sonra bu aileyi yeniden kurmak için elinden geleni yapmaya çalıştı.

Anne ve babasına ebeveyn olmayı öğretmeye çalışan Yaz, bir yandan da asıl çevresi olan Ekim, Ferhat, Caner ile yeni girdiği üniversitenin yakışıklı çocuğu Ege ve arkadaşları arasında kaldı. Yeni başlayacağı üniversite hayatında kültürel anlamda ciddi çatışmalar yaşadı.

Umut ve Mert, 18 sene boyunca birbirlerini görmemiş iki insan ve zıt karakterler olarak çatışmaya devam ettiler. Bugün hayatlarındaki engellerinden dolayı içten içe birbirlerine sevgi duysalar da bir türlü düzgün bir ilişki kuramıyorlardı. İkilinin bu durumunda anneleri Saniye ve Nevra'nın da güçlü etkileri oldu; çocukların aile olmasını, Yaz'ı hayatlarına sokmalarını kendilerince yorumlayacak ve harekete geçtiler.

Yaz’ın Öyküsü dizisinin ilk bölümünü internetten izlemek buradan dizinin full videosuna ulaşabilirsiniz.