Bu yarış organ için!

Türkiye'de organ bağışı bilinçlendirme çalışmalarına afişli yarışmayla destek verilmesi amaçlanıyor.

Bu yarış organ için!

Türkiye'de organ bağışı konusundaki farkındalık çalışmalarını en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen Türkiye Organ Nakli Vakfı (TONV), Kütahya Dumlupınar Üniversitesi işbirliğiyle ‘Uluslararası Afiş Yarışması' başlattı.

BAŞVURULAR 13 MART’A KADAR SÜRECEK! 

Organ bağışı konulu Uluslararası Afiş Yarışması'na hem Türkiye'den hem de dünyadan grafik tasarımcılar özel çalışmalarıyla başvurarak, bağışçı olmanın sağlıklı bir toplum için ne kadar önemli olduğu mesajını vermeye çalışıyor. Organ bağışı konulu Uluslararası Afiş Yarışması'na başvurular 16 Ocak'ta başladı. Türkiye'den ve dünyadan herkesin katılımına açık olan yarışmaya başvurular 13 Mart'a kadar sürecek. Organ bağışıyla ilgili afiş tasarımları, www.posterland.org internet sitesine üye olunarak, yüklenebiliyor. Yarışmaya gönderilecek afişler, 14 -20 Mart tarihlerinde jüri tarafından değerlendirilecek. Yarışma sonuçları 3 Nisan'da yine www.posterland.org internet adresinden duyurulacak.

30 BİN KİŞİ ORGAN BEKLİYOR!

Yarışma sonunda dereceye giren ve sergilenmeye değer görülen 100 afiş tasarımı seçilecek. Yarışmanın birincilik ödülü 5 bin, ikincilik 3 bin, üçüncülük de 2 bin TL olarak belirlendi. Yarışmada öne çıkan diğer afişlere de mansiyon ödülleri dağıtılacak. Türkiye'de organ bağışı konusunda toplumun daha da katılımcı ve aktif olması gerektiğini belirten Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Eyüp Kahveci, “Ülkemizde 30 bin kişi hayata tutunmak için organ bekliyor ve ne yazık ki her yıl 2 bin kişi beklediği organa kavuşamadığından hayatını kaybediyor” dedi.

 

Loading...