Sözcü Plus Giriş

Kadınların korkulu rüyalarından biri olan meme kanserinin özellikle aralıksız doğum kontrol hapı kullanan, obez, hareketsiz, aşırı elektronik cihaz kullanan, stresli, katkılı hazır gıda tüketen, sık röntgen, tomografi, mamografi çektiren kadınlarda daha sık görüldüğü tespit edildi.

8 KADINDAN BİRİ MEME KANSERİ RİSKİ TAŞIYOR

Her sekiz kadından birinin meme kanseri riski taşıdığını hatırlatan Dr. Sinan Akkurt, genetik faktörlerle hastalığa yakalanma riskinin bilinenin aksine daha az olduğuna dikkat çekti. Akkurt, “Özellikle aralıksız doğum kontrol hapı kullanımı, obezite, hareketsizlik, aşırı elektronik cihaz kullanımı, stres, bilinçsiz ilaç kullanımı, katkılı hazır gıdalar, sık röntgen, tomografi, mamografi çektirmenin kanseri tetikleye biliyor. Alüminyum içerikli deodorant, teflon tencere, tava, amalgam diş dolgusu, kurşunlu duvar boyası, doğal olmayan kozmetik ürünler ve egzos gazıyla temas edenler risk gurubunda olduklarını bilmeleri gerekiyor” dedi.

SİGARADAN UZAK DURULMALI

Her gün yarım saatten az olmamak üzere yürüyüş yapın. Mümkün olduğunca hareketli, fiziksel aktiviteli bir yaşam sürün.

Kanser bağışıklık sistemini zayıflatarak oluşan bir hastalık olduğu için günde 1000 mg. C vitamini takviyesi alarak bağışıklığınızı güçlendirin. Alerji, virüs, parazit, mantar, enfeksiyon, stres gibi oluşumların da bağışıklık sistemini güçsüz düşürdüğünü unutmayın ve küçük gibi görünen bu rahatsızlıklarınızın tedavisini ihmal etmeyin.

Elektromanyetik kirlilikten mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Cep telefonu, TV kullanımınızı sınırlayın, kullanmadığınızda tüm fişleri çekin, mikrodalga fırın, saç kurutma makinası, başta olmak üzere tüm elektronik cihaz kullanımınızı en aza indirgeyin.

Yayınlanma Tarihi:10:15,