Sözcü Plus Giriş

Fazla kilolarından kurtulmak isterken…

18 kiloya düşen kadının iç acıtan yardım çağrısı

Güncellenme: 12:14, 26/05/2015
Fazla kilolarından kurtulmak isterken…

Kaliforniya’nın San Clemente kentinden Rachael Farrokh yaklaşık 10 yıldır Anoreksiya Nervoza hastalığı ile mücadele ediyor. Şu anda eşi Rod Edmondson tarafından bakılan Rachael 18 kilo. Bütün bu üzücü yolculuğu başlamadan önce Rachael 56 kilo ve bir aktrismiş. Üyesi olduğu bir spor merkezinde eğitmen olan Rod Edmondson ile birbirlerine aşık olmuşlar ve evlenmişler.

O dönemleri eşi Rod şöyle anlatıyor:

”Güzel, yetenekli, sağlıklı ve çok zekiydi. Kendini geliştirmek konusunda çok aktifti. Onur öğrencisi ve okul birincisi olarak mezun olmuştu. Tam bir mükemmeliyetçiydi. İlk başlarda oldukça masumdu, sadece daha güzel bir karın kası için bir kaç kilo vermeye başlamıştım. Ardından ani bir şekilde işimi kaybetmem ve acı dolu geçmişimin de etkisiyle her şey kontrolden çıktı.” diyor Rachael.

Ülkede tedavisi için onu sadece bir hastane kabul ediyormuş, ama her ikisi de işsiz olduğu için masrafları ödeyebilecek ekonomik güce sahip değillermiş. Rod, sevdiği kadından umudu kesen herkese inat, bu durumu medyaya taşımış. Rachael’ın ‘Yaşamak istiyorum. Yardımınıza ihtiyacım var!’ dediği video kısa sürede büyük bir ilgi görmüş.

Hastane masrafları için toplanması gereken 100.000 $’dan çok daha fazlası videoyu izleyen yardımsever insanlar sayesinde kısa sürede toplanmış. Tedavisi başlayan Rachael eski sağlıklı günlerine dönebilmek için can atıyor.