Sözcü Plus Giriş

Google’ın Nexus akıllı telefonunun yeni sürümü ile spekülasyonlar sürüyor. Yıl sonunda piyasaya çıkması beklenen Google Nexus 5’in donanımı dahi bilinmiyor ancak internete sızan bir performans skoru telefonun yapısı hakkında fikir veriyor.

LG akıllı telefonla gerçekleştirilen AnTuTu 5 benchmark uygulaması testinde 85530 puan elde edilmiş ki bu gerçekten oldukça yüksek bir skor. Şu an en yüksek performanslı akıllı telefonlar konumundaki Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge bile Exynos 7420 yongaseti ile bu skorun ancak 20.000 puan altına erişebiliyor. Bundan yola çıkılırsa LG'nin yeni Nexus'ta yeni nesil bir yonga kullanmış olması büyük ihtimalk ve muhtemelen bu da Qualcomm Snapdragon 820 olabilir.

Nexus 5 2015’in AnTuTu skoru

Bu yeni akıllı telefonun Nexus 5 (2015) ya da doğrudan Nexus 5 olarak adlandırılması mümkün. 5.0 inç genişlikli ekrana sahip akıllı telefonların çok daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ettiği açık. 5.96 inç ekranlı Nexus 6'yı büyük bulanlar için ideal bir seçenek.

AnTuTu uygulaması Nexus 5 (2015)'in ekran çözünürlüğünü Full HD olarak tespit etmiş. Mevcut Nexus cihazların 1440 x 2560 piksel çözünürlükte olduğu fark edildiğinde şüphesiz garip bir durum. Google yeni Nexus 5'e QHD çözünürlüğün fazla yüksek geleceğini düşünmüş olabilir.

KAYNAK: Akıllı Telefon