Android telefonlar için en iyi sistem bilgisi uygulamaları

Bu pratik uygulamalar ile Android sistemli akıllı cep telefonunuzun çeşitli sistem ve donanım özelliklerinin detaylarına erişebilirsiniz.

Android telefonlar için en iyi sistem bilgisi uygulamaları

Kimi zaman, işletim sistemi bilgilerinizi ya da telefonunuzun donanım özelliklerini öğrenmeniz gerekebilir. Bir uygulamayı telefonunuzun zorlanmadan kaldırabilip kaldıramayacağına bakmak, cihazınızı başka bir cihazla karşılaştırmak ya da işletim sistemi güncellemelerinizin ne durumda olduğunu görmek amacıyla kullanabileceğiniz uygulamalar mevcut.

android/lists/telefonunuzun-sistem-bilgilerini-gosteren-en-iyi-uygulamalar" target="_blank">tr.fobito.com'un derlediği bu listede, telefonunuzun sistem bilgilerini görebileceğiniz en iyi uygulamaları bulacaksınız.

SİSTEM BİLGİSİ UYGULAMALARI

CPU-Z
Android telefonunuzun işlemci ve batarya bilgilerini detaylı şekilde görüntüleyebileceğiniz bu uygulama ile batarya takibinizi de rahatlıkla yapabileceksiniz.

Memory Map
Dosya yöneticisi uygulaması olarak da kullanabileceğiniz bu uygulama, telefon ya da tabletinizin depolama alanı haritasını çıkartarak en çok yer kaplayan dosyaları görmenize yardımcı oluyor.

Network Signal Info
Operatör bilgisi gibi bilgileri elde etmenizi de sağlayan bu uygulama ile telefonunuzun Wi-Fi, 3G ya da GPS sinyal seviyelerini ölçmenize yardımcı oluyor.

Snapdragon BatteryGuru
Bir başka batarya takip uygulaması olan Snapdragon BatteryGuru ile telefonunuzun enerji kullanımını ve bataryanızın sağlık durumunu görüntüleyebilirsiniz.

System Monitor
İşlemci, bellek, ağ durumu ve daha birçok bilgiye System Monitor üzerinden ulaşabilirsiniz.

CPU Temperature
İşlemcinizi takip etmenize yarayan bu uygulama ile işlemci sıcaklığını, hangi uygulamanın işlemcinize ne kadar yüklendiğini görebilir, telefonunuzun performansını ayarlayabilirsiniz.

DU Battery Saver & Widgets
Du Battery Saver sizin yerinize cihazınızdaki açık uygulamaları kapatıp pil tasarufu yapmanızı sağlar.

Castro
Arayüzü çok basit olan ve kolay kullanıma sahip bu uygulama ile batarya, şebeke ve Wi-Fi bağlantınız hakkında bilgiler elde edebilirsiniz.

Tiny Core
Telefonunuzun işlemci, ram ve batarya durumlarını sorgulayabileceğiniz bir uygulama.

Hardware Info
Telefonunuzun tüm donanım özelliklerini görüntüleyip inceleyebileceğiniz bu uygulama cihazınızı karşılaştırırken çok işinize yarayacak.

Loading...