Apple Music Spotify ve Deezer’a rakip olacak

Apple'ın Spotify ve Deezar'a rakip olması beklenen müzik servisi Apple Music'ten detaylar...

Apple Music Spotify ve Deezer’a rakip olacak

Apple’ın her sene düzenlediği Apple Geliştiriciler Konferansı’nın 2015 ayağının en etkileyici yeniliklerinden biri Apple Music olmuştu. İçerik, amaç ve kullanım olarak Spotify ve Deezer’a benzeyen, hatta bazı özellikleriyle IOS kullanıcılarının beğenisini diğer iki üründen daha fazla kazanan Apple Music, IOS kullanıcılarına sunulmak için gün sayıyor.

tr.fobito.com‘un haberine göre Apple Music, 30 Haziran 2015 saat 18.00 gibi dağıtımına başlanacak iOS 8.4 sürümü ile kullanıcılara ulaşacak. Apple başkan yardımcısı Eddy Cue, Apple Music’in çıkışının iTunes Match gibi 25.000 şarkı ile olacağını ve IOS 9 sürümüne kadar bu sayının 100.000’e ulaşacağını duyurdu.

Ayrıca Türkiye’deki Apple kullanıcılarının uygulama için ödemesi gereken miktar da belli. Apple Music için 9.99 tl ödeyerek tek kişilik kullanım hakkı alınabildiği gibi, 14.99 tl’ye uygulamanın 6 kişiye kadar kullanımına izin veren aile paketine de sahip olunabiliyor. Bunun yanında uygulama ilk 3 ay ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuş durumda.

Apple’ın yenilikleri sadece Apple Music ile de sınırlı kalmamış durumda. Şirket Apple Music ile paralel olarak dünya genelinde yayın yapacak radyo istasyonları Beats 1’ında yayın hayatına başlayacak. Ayrıca IOS 9 sürümünün beta versiyonu da Apple Music ile kullanıcıların erişimine açık olacak.

Kısaca Apple IOS 8.4 sürümü ile müzik servisi alanında pek çok yeniliğe imza atacağa benziyor. Kullanıcıların beğenisinin ilk tepkilerdeki gibi iyi mi olacağı yoksa kötüye mi gideceği ise merak konusu.

Loading...