Sözcü Plus Giriş

Apple Watch ile nasıl mesaj çekilir?

Apple'ın son oyuncağı Apple Watch ile mesaj gönderme rehberi...

Güncellenme: 16:05, 20/05/2015
Apple Watch ile nasıl mesaj çekilir?

Teknoloji devi Apple'ın Sony, Samsung gibi firmaların giriştiği giyilebilir teknoloji ve akıllı saat kulvarında yarışmak için piyasaya sürdüğü ve pek çok özelliği ile Apple kullanıcılarının beğenisini toplayan akıllı saati Apple Watch, gelen aramalarınızı cevaplama, mesaj gönderebilme ve kızıl ötesi sensörü ile nabzınızı ölçebilme gibi özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Peki gelen bildirimleri ve mesajları görmek dışında bileğinizdeki ekrandan cevaplama imkanı da veren Apple Watch ile nasıl mesaj gönderebiliyorsunuz? İşte tr.fobito‘nun hazırladığı rehber…

– Mesaj geldiğinde okumak için bileğinizi kaldırın ve cevaplamak için ekranı yukarı kaydırıp reply (cevapla) butonuna dokunun.

–  Dilerseniz daha önceden belirlediğiniz hazır mesajları seçebilir ya da mikrofon simgesine dokunarak mesajınızı saatinize dikte ettirerek yazabilir veya dilerseniz gülen yüz simgesine dokunarak bir emoji gönderebilirsiniz.

– Göndereceğiniz mesajı seçtikten ya da yazdıktan sonra Send butonuna dokunarak mesajınızı göndrebilirsiniz.

Dilerseniz hazır mesaj yerine yeni bir mesaj yazabilirsiniz.

– Apple Watch'ınızın mesajlar uygulamasını çalıştırın.
– Mesaj ekranına parmağınızı basılı tutun.
– Açılan ekrandan New Message (Yeni Mesaj) butonuna dokunun ve ardından Add Contact (Kişi Ekle) seçeneği ile mesaj göndereceğiniz kişiyi seçin.
– Create Message (Mesaj Oluştur) seçeneği ile mesajınızı saatinize dikte ettirin ya da bir emoji seçerek dilediğiniz yüz ifadesini seçin.
– Sen (Gönder) butonuna dokunarak mesajınızı gönderin.