Asus, Designo MX27AQ’yu sunar

ASUS,birinci sınıf ses kalitesi ile donatılan WQHD monitör Designo MX27AQ’yu tanıttı.

Asus, Designo MX27AQ’yu sunar

27 inç 2560 x 1440 çözünürlüklü bu WQHD monitör, benzer boyutlu Full HD ekranlardan %77 daha fazla ekran alanı ile mümkün olan en iyi görsel ve işitsel deneyimi sunuyor. Yeni nesil ASUS Designo Serisi monitörleri temsil eden MX27AQ, kenardan kenara çerçevesiz paneli, ultra ince profili ve güneş saatlerinden ilham alınarak geliştirilen tabanı ile iF Ödüllü zarif bir tasarıma sahip. MX27AQ, çevrenizi kuşatan birinci sınıf ses performansı için ASUS SonicMaster ile ICEpower, Bang & Olufsen teknolojisinin yanı sıra AudioWizard işlevini de içeriyor. ASUS Titreşim Engelleme ve Düşük Mavi Işık teknolojileri ile ASUS Eye Care teknolojisi, saatlerce bilgisayarın başında oturan kullanıcıların maruz kaldıkları göz yorgunluğu ve diğer zararlı etkileri en aza indiriyor.

Gerçekçi WQHD görseller

Designo MX27AQ, 27 inç 2560 x 1440 WQHD ekranı ile benzer boyutlu Full HD ekranlara kıyasla %25 daha keskin, ayrıntılı görüntüler ve %77 daha fazla ekran alanı sunar. MX27AQ yüksek performanslı gelişmiş düzlem içi anahtarlama (AH-IPS) paneli ile gerçekçi görseller için 100.000.000:1 kontrast oranı ve %100 sRGB renk alanının yanı sıra, en uç açılardan izlenirken bile renk kaymasını ortadan kaldıran 178 derecelik geniş görüntüleme açısı ile donatıldı.

2015 iF Ödülünün sahibi ultra ince, çerçevesiz tasarım

Kısa süre önce 2015 iF Tasarım Ödülünü kazanan Designo MX27AQ, en ince noktasında sadece 1,25cm olan ultra ince bir profile sahip. Yer tasarrufu sağlayan bu tasarımı ile her türlü yaşam ve çalışma alanı için ideal bir monitör. Kenardan kenara çerçevesiz panelinin kenarları ise sadece 0,1cm kalınlığında. Tasarımın zarafeti, güneş saatlerinden ilham alınarak geliştirilen sağlam metal stand ile vurgulanıyor.

Güçlü ICEpower, Bang & Olufsen teknolojisi ile geliştirilmiş ses performansı

Designo MX27AQ, gelişmiş donanım ile profesyonel ses işleme yazılımlarını bir araya getirerek etrafınızı kuşatan gerçekçi sesler sunar. MX27AQ ICEpower, Bang & Olufsen teknolojisini içeren ASUS SonicMaster ses teknolojisine sahiptir. SonicMaster, kristal berraklığında sesleri daha zengin, daha kolay ayırt edilebilen vokaller ve daha geniş bir frekans aralığı ile iletmek için tüm akustik detayları arttırır. MX27AQ, iki dahili 3W hoparlöründen ev sinema sistemleri kalitesinde olağanüstü ses performansı sunmak için ICEpower, Bang & Olufsen teknolojisi, MobileSound 3 yongası ve ASUS SonicMaster teknolojisi ile donatıldı.

MX27AQ ayrıca, ekran menüsünden erişilebilen dört ön ayarlı ses modu (Müzik, Film, Oyun, Kullanıcı) içeren ASUS AudioWizard ile en uygun ses performansını elde etmenizi sağlar.

ASUS Eye Care Titreşim Engelleme ve Düşük Mavi Işık teknolojisi

TÜV Rheinland sertifikalı Titreşim Engelleme ve Düşük Mavi Işık teknolojilerini içeren ASUS Eye Care teknolojisiyle donatılan Designo MX27AQ, uzun saatler boyunca bilgisayarın başında oturan kullanıcıların maruz kaldıkları göz yorgunluğu ve diğer zararlı etkileri en aza indirir. Dahası, MX27AQ zararlı mavi ışınlara karşı koruyan ASUS Mavi Işık Filtresine de sahiptir. BU filtre ayarlarına ekran menüsü aracılığıyla kolayca erişebilirsiniz.

Zengin bağlantı seçenekleri

Designo MX27AQ DisplayPort 1.2, çift HDMI portu ve HDMI/MHL 2.0 portu gibi çeşitli video giriş seçenekleri sayesinde çoğu multimedya cihazı ile uyumludur. Üstelik HDMI/MHL 2.0 portu ile MHL uyumlu cihazdaki içerikleri MX27AQ'da izlerken aynı anda mobil cihazı şarj etmek de mümkündür.

Teknik özellikleri

Panel 27.0 inç (68,47) çaprazlama
Çözünürlük 2560 x 1440
Piksel aralığı 0,233mm (109ppi)
Renk (maks) 16,7 milyon renk
Görüntüleme açısı 178°(Y)/178°(D)
Karşıtlık oranı 100.000.000:1 ASUS Akıllı Kontrast Oranı
Parlaklık (maks) 300cd/m²
Tepki süresi 5ms (GTG)

 

Loading...