Sözcü Plus Giriş

Ülkemizde kısa bir süre öncesine kadar bilgisayar oyunları ve oyun sektörü çocuk uğraşı olarak görülse ve bu alana yeterince yatırım yapılmasa da, sektörün son yıllarda öneminin anlaşılması ve hızla gelişmesi üzerine bu alana yapılan yatırımlar da hız kazandı. Bu hamlelerden bir diğeri de kaliteli ve donanımlı oyun tasarımcıları yetiştirmek üzere Bilgi Üniversitesi’nden geldi. tr.fobito.com’un haberine üniversite bu alanda eğitim vermek üzere lisans düzeyinde 4 yıllık Dijital Oyun Tasarımı Bölümü’nü açtı.

tr.fobito‘nun haberine göre İstanbul Bilgi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde açılan bölüm, 2015-2016 eğitim öğretim yılında eğitime başlayacak ve LSY puanıyla öğrenci kabul edecek. Bölümün en önemli özelliklerinden biri son yıllarda artan çalışmaların yanı sıra sektöre profesyonel anlamda eğitim almış kişileri yetiştirecek olması. Bu anlamda Bilgi Üniversitesi Türkiye’de oyun sektörü için oldukça umut verici bir çalışmaya imza atmış bulunuyor. Üniversite’nin hedefi ise sektöre özgün içerikler sunabilecek ve hem yurt içinde hem de uluslararası arena da çalışabilecek kişiler yetiştirmek.

BAHÇEŞEHIR ÜNİVERSITESİ’NDE DE YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

Bir diğer iyi haberse oyun sektörü için eğitimcilerden gelen hamlelerin Bilgi Üniversitesi ile sınırlı kalmaması. Halihazırda Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Tasarımı Yüksek Lisans Programı ile alana ilgi duyan gençlere eğitim imkanı sunmakta. Bunun yanında İpek Üniversitesi de 2015-2016 öğretim yılında Dijital Oyun Tasarımı bölümünde eğitimlere başlayacak.

Yayınlanma Tarihi:15:10,