Sözcü Plus Giriş

Dünya’nın 4g destekli en ucuz akıllı telefonu ee satışa sunuldu

Akıllı telefon üreticisi EE, 4G desteğine sahip çok ucuz bir akıllı cep telefonu üretti. 4G'li akıllı telefon yaklaşık 50 eurodan satışa sunulacak.

Güncellenme: 15:38, 14/07/2015
Dünya’nın 4g destekli en ucuz akıllı telefonu ee satışa sunuldu

Avrupa ülkelerinde satışta olan hemen her her akıllı telefon 4G desteğine sahip ve kullanıcılar da 4G teknolojisinin avantajlarından faydalanıyorlar. İlk zamanlarda yüzlerde dolar fiyattan satışa çıkan 4G'li akıllı telefonlar giderek ucuzluyor ve ve dünyanın 4G’li en ucuz telefonu da satışa sunuldu.

Birleşik Krallık'ta lider akıllı telefon üreticisi olan EE, üretmiş olduğu akıllı telefon ile adını tüm dünyaya duyurmak üzere. Dünyanın 4G desteği sunan en ucuz akıllı telefonunu üreten EE, üretmiş olduğu bu akıllı telefonu ile oldukça iddialı. Yaklaşık 49€ satış fiyatına sahip olacak olan akıllı telefonunun özellikleri orta segmentte.

İlk olarak Birleşik Krallık'ta satışa çıkacak olan akıllı telefon EE, dört çekirdekli 1 GHz frekansında MediaTek yonga seti ile çalışacak ve 1,500 mAh kapasitesindeki bataryası ile yaklaşık bir gün kullanım ömrü sunuyor olacak. Dahili 8 GB depolama hafızası ve 1 GB RAM ve 4G özelliklerini de sahip olan EE, şu an için dünyanın en uygun fiyatlı 4G destekli akıllı telefon olmayı başarıyor.

Kaynak: Akıllı Telefon

Yayınlanma Tarihi:13:20,