Flash Player’da büyük açık

Bilgisayarınız yanabilir hemen bunu indirin!

Flash Player’da büyük açık

Adobe yazılım firmasının internet ortamında uzun süredir temel taşı haline gelmiş olan Flash Player yazılımı, son birkaç yıldır ne yazık ki hack ve güvenlik açıkları haberleriyle gündeme geliyor.

Bilindiği gibi başta Youtube olmak üzere birçok video veya benzer yayın servislerinin temel gereksinimleri Flash Player uygulamasıydı. Ancak Google, HTML 5' in güvenliğini ve verimliliğini öne alarak, artık flash tabanlı videolar oynatmak yerine, HTML 5 tabanlı videolar oynatmayı tercih etti. Böylelikle kullanıcılar daha iyi bir video deneyimi elde etmeye başladı. Ancak bu deneyimim yanı sıra Google, Adobe' nin güvenlik sorunlarından da büyük ölçüde kurtulmuş oldu.

Flash Player hack saldırısına açık

Yeni fark edilen bir flash player açığı sayesinde, yüklü bilgisayarların sistem kontrollerinin hackerların eline geçmesi mümkün olabiliyor. Böylelikle siz herhangi bir zararlı yazılım ile karşılaştığınızı düşünmeseniz de hackerlar, flash player üzerinden sisteminizi ele geçirebiliyor.
Güncelleme yayınlandı

Shiftdelete’in haberine göre Adobe tarafından konu ile ilgili hızlı bir açıklama sonrasında da acil bir güncelleme yayınlandı. Abode, yayınladığı flash player güncellemesi ile bu açığın önüne geçildiğini vurguladı. Eğer sizde hala güncelleme işlemini gerçekleştirmediyseniz, elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Loading...