Sözcü Plus Giriş

X serisi fotoğraf makineleriyle büyük bir başarı yakalayan ve profesyonellerin yakından takip ettiği onlarca modeli olan Fujifilm en iyi fotoğrafı yakalamak isteyenlere internet üzerinden destek oluyor. Sektörde bir ilki gerçekleştiren Fujifilm, www.fujifilmxmount.com/comparison/tr/ internet sitesinden X serisiyle uyumlu objektiflerin teknik tüm detaylarını uygulamalı olarak test etme imkanı veriyor.

Fujifilm'in X bağlantılı objektif dizisi; sabit odak uzaklıklı türlerden çok yönlü ve seyyar zoom objektiflere kadar 16 farklı modelden oluşuyor. Daha farklı çekim imkanları sunmak adına geliştirilen yeni objektiflerin de önümüzdeki yıl dahil edileceği X bağlantılı objektif grubu, fotoğrafçıların çok çeşitli konularda en yüksek resim kalitesine ulaşmalarına imkan sağlıyor.

Görsellerinizi analiz edebileceksiniz

Türkiye'de fotoğraf kültürünün gelişmesi adına sürekli yenilikler sunan Fujifilm, www.fujifilmxmount.com/comparison/tr/ internet sitesinde objektiflerin test edilmesine de olanak veriyor. Test sayfasında; her bir objektifin özellikleri, en uygun kullanım ayarlarıyla kullanım alanları detaylı olarak anlatılıyor. Ayrıca, satın alma planı yaptığınız objektifin yanı sıra mevcut objektifinizi sınayarak diyafram değerlerinin resme nasıl etki ettiğini birebir örneklerle görebiliyorsunuz. Örnek çekimlerde; tüm diyafram basamakları ve odak uzaklığındaki azami diyafram açıklığı kullanıldığı gibi, optik kaydırmalı (zoom) objektifler için 3-4 farklı odak uzaklığı da kullanılıyor.

 

İnternet sitesinde sunulan ayrıcalıklardan biri de; X serisi fotoğraf makinelerini kullanan profesyonellerin, kullandıkları objektifleri anlatmaları. Fotoğraf sanatçıları; kullandıkları objektifleri, teknikleri ve sonuçları ayrıntılarıyla paylaşıyorlar.

 

Yayınlanma Tarihi:12:57,