Sözcü Plus Giriş
GALERİ Galaxy S5 ile ilgili en yaygın 6 problem ve çözümleri 29 Haziran 2015 12:41
1 Bu yılın en çok satılan telefonlarından biri olan Samsung Galaxy S5’i satın alan kullanıcılar tarafından en çok bildirilen altı sorun incelendi ve en kalıcı çözümleri araştırıldı. Her ne kadar yeni tasarlanmış olmasına karşın Samsung tarafından çözülemeyen ve bazı şanssız kullanıcılara denk gelen veya bazı kullanıcı hataları nedeniyle sonradan meydana gelen bu hataları ve çözümlerini bir inceleyin
2 1. Galaxy S5 şarj sorunu ve çözümü

Bazı kullanıcılar tarafından edindiğimiz bilgilere göre cihazları çok yavaş şarj oluyor, batarya çok kısa süre içerisinde boşalıyor ya da hiç şarj olmuyormuş. İşte çözümümüz.
3 Galaxy S5 şarj sorunu ve çözümü

Bu problem genellikle su alan ya da fiziksel hasara uğramış cihazlarda oluşur. Eğer cihazınız yeni ve hiçbir şekilde en ufak bir hasar dahi almadıysa büyük ihtimalle bu sorun üretim aşamasında oluşmuş bir problemdir. Eğer cihazınız bu açıklamaya uyuyor ise garanti kapsamında ürününüzü yenileyin.
4 Galaxy S5 şarj sorunu ve çözümü

Doğru parçaları kullandığınızdan emin olun. Eğer tek parça şarj aleti kullanıyorsanız şarj aletinizi başka cihazlara bağlayarak çalışıp çalışmadığını deneyin. Eğer şarj aletiniz diğer cihazlarda da aynı şekilde şarj ediyor ya da çalışmıyorsa, yeni bir şarj aleti edinin ya da garanti kapsamında yenileyin.
5 Galaxy S5 şarj sorunu ve çözümü

Orijinal şarj aleti kullanmıyorsanız, kullandığınız şarj aleti ile telefonunuzun aynı voltajda değerlere sahip olduğundan emin olun. Cihazınızı şarj edecek olan voltaj, kullanım kılavuzunuzda belirtilir. Bu voltaja uygun bir şarj aleti edinin.
6 Galaxy S5 şarj sorunu ve çözümü

Hâlâ şarj olmuyorsa sorun cihazınızın şarj girişinden kaynaklanabilir. Bunun için cihazınızı USB kablosu ile bir bilgisayara bağlayın. Eğer telefonunuzu bilgisayarda görüntüleyebiliyorsanız sorun şarj aletinizdedir ancak görüntüleyemiyorsanız sorun cihazınızdadır. Bunun için cihazınızı servise gönderip şarj girişinin değiştirilmesini talep edin.
7 Galaxy S5 şarj sorunu ve çözümü

Eğer cihazınız normal süresinde şarj oluyor ancak hızlı bir şekilde boşalıyor ise, batarya koruma uygulaması olan Juice Defender ile cihazınızın batarya ömrünü uzatabilirsiniz.
8 2. Galaxy S5 Dokunmatik Ekran Sorunu ve Çözümü

Edindiğimiz bir diğer duyum ise S5’in zaman zaman bazı dokunmaları algılamadığı ya da bazen dokunulmadığı halde tıklama işlemlerini gerçekleştirilmesi oldu. İşte çözümümüz.
9 Galaxy S5 Dokunmatik Ekran Sorunu ve Çözümü

Ekran koruyucunuzun arasında hava boşlukları olmadığından ya da telefon kabınızın cihazınızın ekranına farklı bölgelerden temas etmediğine emin olun. Eğer bu tarz gözlemleriniz varsa ekran koruyucunuzu ve telefon kabınızı çıkararak tekrar deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğine emin olun.
10 Galaxy S5 Dokunmatik Ekran Sorunu ve Çözümü

Cihazınızın ses kapama ve açma/kapama (power) tuşuna basınız. Cihaz önce titreşim çıkaracak ve ardından kapanacaktır. Kapandıktan sonra cihazınızı tekrardan açınız. Bu işlem cihazınızdaki geçici dosyaları silecektir böylece sorununuz ortadan kaldırılacaktır. (Bu silme işlemi kişisel dosyalarınıza dokunmaz.)
11 Galaxy S5 Dokunmatik Ekran Sorunu ve Çözümü

Eğer sorununuz hâlâ düzelmediyse cihazınızın ekranını mikrofiber bir bez ile temizleyiniz.


Tüm bu işlemler bir sonuç vermediyse, cihazının içindeki dosyaları kopyalayarak fabrika ayarlarına geri döndürün.
12 3. Galaxy S5 Açılma Sorunu ve Çözümü

Kullanıcılardan öğrendiğimize göre bazı Galaxy S5 cihazlar yeniden başlatıldığında kapanıyor fakat tekrardan açılmıyor ya da tuşlara ışık geliyor ancak ekrana görüntü gelmiyormuş. İşte çözümümüz.
13 Galaxy S5 Açılma Sorunu ve Çözümü

Telefonunuzun bataryasının cihazınıza tam olarak yerleştiğinden emin olun. Cihazınızın üzerinde bulunan bataryanın temas ettiği pinlerin yamulmadığından emin olun. Eğer yamuk iseler bir kürdan yardımı ile düzeltebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın eğer sorun çözülmediyse devam edelim.
14 Galaxy S5 Açılma Sorunu ve Çözümü

Cihazınızın bataryasını çıkarın ve batarya olmadan bir dakika boyunca açma/kapama (power) tuşuna basılı tutun. Sonrasında 5 dakika boyunca bataryanızı telefona takmayın. Beş dakikanın ardından bataryayı takarak cihazınızı açın.
15 Galaxy S5 Açılma Sorunu ve Çözümü

Eğer telefon kabınız varsa (özellikle kapaklı kaplar) çıkarın ve cihazınızı orijinal kapağı takılı şekilde yeniden başlatın.
16 Galaxy S5 Açılma Sorunu ve Çözümü

Kilit ekranı ya da duvar kağıdı uygulaması kullanıyorsanız, bu tarz uygulamalar da cihazınızın ekranını etkileyebilir. Uygulamaları kaldırın ve cihazı yeniden başlatarak sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.


Tüm bunlara rağmen sorununuz çözülmediyse cihazınızı fabrika ayarlarına döndürebilir, garantiye gönderebilirsiniz.
17 4. Galaxy S5 Wi-Fi Bağlanma Sorunu ve Çözümü

Kullanıcılar tarafından edindiğimiz bir diğer sorun bilgisi ise cihazın bazen Wi-Fi bağlanma sorunu yaşadığı ya da bağlantıları görmediği, ya da Wi-Fi’a bağlandığı ama sayfaları açmadığı oldu. İşte çözümümüz.
18 Galaxy S5 Wi-Fi Bağlanma Sorunu ve Çözümü

Önce modeminizi ardından da cihazınızı yeniden başlatın. Bunun için modeminizin reset tuşuna 10 saniye boyunca basmanız gerekir.
19 Galaxy S5 Wi-Fi Bağlanma Sorunu ve Çözümü

Güç tasarrufu modunun kapalı olduğundan emin olun. Çünkü hem cihazınızın güç tasarrufu modu hem de piliniz için kullandığınız bazı uygulamalar internet bağlantınızın yavaşlamasına hatta kopmasına sebep olabilir.


Cihazınızın Wi-Fi ayarlarına gidin ve bağlandığınız modemi “Unut” diyerek tekrardan şifre girerek bağlanın.
20 Galaxy S5 Wi-Fi Bağlanma Sorunu ve Çözümü

Wi-Fi’ a giderek bağlandığınız sunucunun üzerine basılı tutun. “Ağ yapısını değiştir.” deyin ve ardından “Gelişmiş seçenekler göster.” e tıklayın. “IP ayarları” bölümünde yazan “DHCP” nin üzerine tıklayın ve “Statik” i seçin. Ardındann açılacak DNS 1’in yerine “8.8.8.8” DNS 2’nin yerine ise “8.8.4.4” yazın ve kaydedin.
21 Galaxy S5 Wi-Fi Bağlanma Sorunu ve Çözümü

Bilgisayarınızdan modemin ara yüzüne girin ve cihazınızın kara listede olup olmadığını kontrol edin.


Eğer sorununuz hala düzelmediyse cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.
22 5. Galaxy S5 Bluetooth Bağlantı Sorunu ve Çözümü

Sorunlar konusunda edindiğimiz bir diğer bilgi ise bluetooth sorunu oldu. Kullanıcılar ya diğer bluetooth cihazlarını göremiyorlar ya da cihazlarla bağlantı kuramıyorlarmış. İşte çözümümüz.
23 Galaxy S5 Bluetooth Bağlantı Sorunu ve Çözümü

Ayarlar >> Uygulama Yöneticisi >> Hepsi >> Bluetooth Paylaşımı’na tıklayın. “Durdurmaya Zorla” seçeneğine dokunun ve ardından “Veriyi Sil” deyin. Cihazınızı yeniden başlatın.


Eğer sorununuz düzelmezse cihazınızı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.
24 6. Galaxy S5 Aramalardaki Ses Sorunu ve Çözümü

Çoğu akıllı cihazda olduğu gibi Galaxy S5’te de arama sırasında karşı tarafın sesini alamama ya da karşı tarafa ses gitmeme sorunu oluşmuş. İşte çözümümüz.
25 Galaxy S5 Aramalardaki Ses Sorunu ve Çözümü

Telefonunuzun kapatma tuşuna, cihaz titreşim çıkarıp kapanıncaya kadar basılı tutun. Cihazınızın sim kartını ve bataryasını çıkararak 5 dakika boyunca cihazınızı açmayın. Ardından cihazınızı açın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
26 Galaxy S5 Aramalardaki Ses Sorunu ve Çözümü

Mikrofon bölümünün içerisine herhangi bir maddenin kaçmadığına emin olun ya da kulaklık kullanıyorsanız kulaklığın girişe iyice yerleşip yerleşmediğini kontrol edin.
27 Galaxy S5 Aramalardaki Ses Sorunu ve Çözümü

Cihazınızın arama ayarlarını kontrol edin. Tüm yönlendirmeleri iptal edin.Tüm bu işlemlerden sonra sorun düzelmediyse cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.(KAYNAK: teknobeyin.com)
28
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more