Sözcü Plus Giriş

Google’ın müzik servisi web, iOS ve Anroid platformlarına ücretsiz hizmet olayını da ekledi. Tıpkı diğer streaming servisleri gibi ücretsiz versiyon sunacak olan Google, web ve kendi mobil uygulamaları üzerinde reklam destekli bir Play Music sistemi sunacak. Türler, modlar, faliyetler ya da özel albümler/şarkılar gibi istasyonları sunacak yeni ücretsiz versiyon, bu sistemleri Songza sayesinde sağlayacak.

Google kendi servisi üzerinde, Songza sayesinde geçen sene binlerce ücretsiz istasyon yaratmış ve bunun avantajını büyük bir şekilde kullanmıştı. Google’dan konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde; ” Songza’yı yaratan kişilerin de içinde bulunduğu müzik uzmanı ekibimiz, tek tek şarkıları seçerek bu istasyonları yaratmış durumda. Yani bu tarz şeylerle kullanıcıların uğraşması gerekmeyecek. Kendinize özel bir şey aradığınızda yapmanız gereken tek şey, bu istasyonlardan birini ya da anında benzer müziklerden oluşmuş bir istasyon yaratmak için favori şarkıcı, albüm ya da şarkılardan birini seçmek”.

Bu istasyon sistemi ayrıca Google’ın ücretli aboneleri için de mevcut. Yeni ücretsiz versiyon şu an için Amerika’da web bazında kullanıma sunulmuş durumda.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more