Sözcü Plus Giriş

Google’ın yeni Android One modeliyle ilgili ipuçları ortaya çıktı

GFX Benchmark uygulamasının veritabanında beliren Iris X5 4G akıllı telefon yeni Android One modeli olabilir

Güncellenme: 11:27, 19/07/2015
Google’ın yeni Android One modeliyle ilgili ipuçları ortaya çıktı

Google’ın merakla beklenen yeni telefonu Android One ile ilgili geçtiğimiz günlerde bazı bilgiler ortaya çıkmışyır. Buna göre Google'ın Lava üretimi yeni Android One akıllı telefonunu Hindistan'da kullanıma sunacak. Yerel sağlayıcının Iris X5 4G modeli akıllı telefonu, GFX Benchmark veritabanında ortaya çıktı. Performans testi cihazın donanımsal özelliklerini gösteriyor.

Söz konusu cihaz dört çekirdekli 1.3 GHz işlemci ve Mali-T720 GPU’ya sahip ve MediaTek MT6735 SoC'den güç alıyor. 4.6 inç genişlikli ekran 1280 x 720 piksel çözünürlük değeri sunuyor. 2 GB RAM ve 16 GB kapasiteli dahili depolama birimine yer veriliyor. Ana kamera 12 MP çözünürlüklü, ön kısımda selfie çekimler için 7 MP kamera bulunmakta. Ürün kutusundan Android 5.1 Lollipop işletim sistemiyle çıkıyor.

Performans testindeki veriler daha önce sızdırılan bilgilerle de örtüşüyor, yani Akıllı Telefon‘un haberine göre Iris X5 4G büyük ihtimalle ikinci nesil Android One akıllı telefonu olarak sunulacak. Hatırlanacağı üzere ülkemizdeki Android One modeli olan General Mobile 4G bir süre önce teknoloji mağazalarındaki yerini almıştı.